Opera VPN przestanie działać z końcem kwietnia, czym ją zastąpić?

Strona główna Aktualności

O autorze

Zła wiadomość dla użytkowników ceniących sobie Operę VPN, usługę umożliwiającą bezpieczniejsze przeglądanie Internetu dzięki blokowaniu skryptów śledzących i reklam oraz pozwalającą na dostęp do treści objętych geoblokadami. Wraz z końcem kwietnia zakończone zostanie działanie mobilnych aplikacji Opera VPN dla Androida oraz iOS-a.

Tylko w Sklepie Play aplikacja pobrana została ponad 5 milionów razy. W oficjalnym oświadczeniu zabrakło szczegółów, które wyjaśniłyby przyczyny porzucenia dalszego działania usługi. Opera dziękuje za wspólnie spędzony czas i w komunikacie zaprasza do skorzystania z oferty, którą na tę okazję przygotowano.

Opera zachęca teraz do korzystania z aplikacji SurfEasy. Użytkownicy, którzy dotychczas korzystali z Opery Gold otrzymają darmowy, roczny abonament Ultra, który pozwala na wykorzystanie na 5 urządzeniach, nie ma limitu przesyłanych danych, blokuje śledzenie oraz (co wyróżnia go względem tańszego pakietu Total) oferuje dodatkową ochronę z wykorzystaniem serwerów torrent i dodaje 12 krajów, skąd można się łączyć.

Na użytkowników, którzy nie korzystali z abonamentu Gold również czeka oferta. Opera przyzna każdemu 80% zniżki na roczny abonament SurfEasy Total, również oferujący pracę na 5 urządzeniach, blokowanie śledzenia i brak limitu przesyłanych danych. Jeśli później zdecydujemy się na rozliczanie co miesiąc, abonament Total to koszt niecałych 5 dolarów miesięcznie, zaś najwyższy Ultra to wydatek niecałych 12 dolarów miesięcznie. SurfEasy oferuje również plan darmowy. W nim zabraknie blokowania śledzenia, a na start użytkownik otrzymuje darmowe 500 megabajtów transferu.

Operę VPN można zastąpić innymi usługami

Naturalnie dotychczasowa Opera VPN oraz aplikacja SurfEasy to nie jedyne rozwiązania VPN warte uwagi.

Szukając alternatywy warto przyjrzeć się między innymi aplikacjom ProtonVPN, która nawet w darmowej wersji nie jest ograniczona limitem transferu i nie wyświetla reklam oraz TunnelBear – tutaj pakiet z nielimitowanym transferem wyceniono na niecałe 10 dolarów miesięcznie (lub niecałe 5, jeśli zdecydujemy się na płatność z góry na rok).

© dobreprogramy
s