Nokia rozpoczęła aktualizację Lumii

Marcin Paterek

16.08.2013 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po przedłużającym się okresie oczekiwania, Nokia wreszcie dała zielone światło aktualizacji Amber dla swoich smartfonów. Ulepszony przez Finów pakiet poprawek GDR2 do końca września ma zostać udostępniony wszystkim właścicielom Lumii 920, 820, 720, 620, 520, 928, 822, 521 i 810 (nie wszystkie modele można w Polsce zdobyć). Możliwość pobrania aktualizacji jest sukcesywnie rozszerzana na kolejne regiony, urządzenia i operatorów. Jak dotąd nie pojawiła się jeszcze w żadnej z polskich sieci.

Obraz

Aktualizacja Amber obejmuje szereg elementów:bardziej dopracowane algorytmy przetwarzania zdjęć, dzięki czemu powinny oferować mniej szumów i lepsze odwzorowanie barw,smartfony mają lepiej radzić sobie z automatycznym dobieraniem parametrów ekspozycji i ostrości,możliwość ręcznego ustawiania wartości ISO od 800 do 3200 (dotyczy tylko Lumii 920),Glance Screen, czyli wyświetlanie zegarka, poziomu naładowania akumulatora i ikonki wyciszenia na „wygaszonym” ekranie (nie dotyczy Lumii 520 i 625),wyciszenie dzwonka telefonu po obróceniu go ekranem do dołu,możliwość wybudzania smartfona po podwójnym dotknięciu ekranu zamiast używania przycisku blokady,szybsze aktualizowanie map HERE — po zainstalowaniu Amber pobierane będą tylko zmienione elementy i nie trzeba będzie ściągać od nowa map całego kraju,dodanie do systemu radia FM (nie dotyczy Lumii 620),udostępnienie aplikacji Nokia Smart Camera, która pozwala wykonywać zdjęcia sekwencyjne.

Oprócz tego posiadacze Lumii 920, 925 i 928 otrzymali dostęp do aplikacji Pro Cam, którą po raz pierwszy zaprezentowano podczas zapowiedzi Lumii 1020. Pozwala ona w przystępny sposób modyfikować takie parametry zdjęć, jak ISO, balans bieli, czas naświetlania czy ostrość.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)