Nowa AutoMapa na iOS‑a: nawigacja z obsługą głosową i inne wyczekiwane zmiany

Nowa AutoMapa na iOS-a: nawigacja z obsługą głosową i inne wyczekiwane zmiany

03.09.2018 18:18, aktual.: 04.09.2018 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedna z popularniejszych polskich nawigacji w wydaniu na Androida otrzymuje ostatnio sporo nowości. Twórcy nie zapominają jednak o użytkownikach urządzeń ze znakiem nadgryzionego jabłuszka. Trzeba przyznać, że posiadacze iPhone’ów muszą często dłużej czekać na wdrożenie nowości. Ale, wydana została właśnie większa aktualizacja na iOS-a.

AutoMapa w wydaniu na iOS-a, wraz z aktualizacją 7.4, otrzymała wyczekiwaną obsługę głosową. Co ciekawe, opcja ta na Androidzie dostępna jest już od połowy marca. Wreszcie, bez korzystania z klawiatury, można w nawigacji użyć komendy głosowej, aby rozpocząć prowadzenie do wybranego adresu lub punktu POI. Twórcy informują, że funkcja na Androidzie spotkała się z ciepłym przyjęciem. Nic dziwnego, zwłaszcza że konkurencyjne Mapy Google od dawna umożliwiają wprowadzenie celu komendą głosową.

Obraz

Aktualizacja wprowadza także nową paletę kolorystyczną map dostosowaną do wyglądu głównego ekranu nawigacji. Użytkownicy mogą wybrać jedną z sześciu wersji kolorystycznych mapy i spersonalizować aplikację zarówno dla trybu dziennego, jak i nocnego. Powinno to przełożyć się na czytelniejszy interfejs.

AutoMapa chwali się także udoskonalonym algorytmem wyznaczania tras, który ma teraz jeszcze bardziej opierać się na dodatkowych informacjach drogowych. W teorii powinny więc być wyznaczane trasy, które pozwolą szybciej dotrzeć do celu podróży.

Jedną z zalet AutoMapy jest nawigacja dostępna bez połączenia z Internetem. Podobną funkcjonalność oferuje jednak więcej nawigacji dostępnych na smartfonach. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, w którym wybraliśmy najlepsze nawigacje z trybem zapisania map w pamięci smartfonu.

AutoMapę w najnowszej wersji na iOS-a znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Dostępne jest także wydanie dla użytkowników Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)