Nowa nakładka LG pokazuje jak dobrze wykorzystać potencjał smartfona

Nowa nakładka LG pokazuje jak dobrze wykorzystać potencjał smartfona

Nowa nakładka LG pokazuje jak dobrze wykorzystać potencjał smartfona
12.10.2015 19:33

Nakładki na Androida mają sporo grono zagorzałych przeciwników, którzy za jedyną słuszną wersję uważają tę wprost od Google, pozbawioną wszystkich dodatków od producenta. Oczywiście nakładki posiadają wady, ale mają też jedną dużą zaletę – pozwalają wykorzystać potencjał smartfonu. Idealnym przykładem jest nakładka UX4.0+, która trafiła na LG V10.

Nowy smartfon LG, model V10 z pewnością dwoma elementami wyróżnia się na tle konkurencji. Pierwszy to frontowa kamera, która składka się z dwóch sensorów o rozdzielczości 5 MP. Rejestrują one dwa zdjęcia, które potem składane są w jedną fotografię z szerszym polem widzenia (ok. 120 stopni). To rozwiązanie powinni pokochać wszyscy miłośnicy selfie niewyobrażający sobie dnia bez nowego zdjęcia na Facebooku, Instagramie czy innym portalu społecznościowym.

350144006690465729

Drugim elementem wyróżniającym LG V10 jest znajdujący się obok frontowej kamery mały, podłużny ekranik. Wyświetlana jest na nim górna belka z Androida, a więc aktualna godzina, stan akumulatora oraz nieodebrane powiadomienia. Dodatkowo użytkownik może na nim umieścić skróty do aplikacji, a także pojawią się tutaj skróty do funkcji danej aplikacji.

W celu jak najlepszego wykorzystania dodatkowego ekranu firma LG zdecydowała się na zastosowane własnej nakładki – UX4.0+. Producent właśnie umieścił w sieci wideo przedstawiające możliwości autorskiego interfejsu. Zaprezentowane zostało umieszczanie skrótów na dodatkowym ekranie, po prostu chwytamy ikonkę aplikacji i przenosimy ją do góry, proces równie prosty i wygodny co umieszczenie skrótu na ekranie głównym. [yt=https://www.youtube.com/watch?v=TU-wLUd2TbY]Dostęp do skrótów na niewielkim ekranie mamy również podczas korzystania z innych aplikacji, przykładowo podczas przeglądania internetu za pomocą Google Chrome. Dzięki temu bez wychodzenia z aplikacji możemy utworzyć notatkę i wysłać ją do znajomego. Na wideo przedstawiono również aplikację aparatu, która została wyposażona w funkcje do selfie, a także możliwość zarządzania poszczególnymi parametrami zdjęcia. Na samym końcu widzimy opcje związane z ustawieniami dotyczącymi audio podczas odtwarzania muzyki.

Wideo pokazuje, że dodatkowy ekranik i odpowiednio przygotowana nakładka na Androida mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem, które może zwiększyć komfort korzystania, dając szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji. Niestety nie zawsze tak jest, zwłaszcza w urządzeniach z niskiej półki nakładka może okazać się elementem negatywnie wpływającym na płynność pracy systemu. Dodatkowo wielu producentów marnuje potencjał drzemiący w możliwości modyfikowania Androida. Stworzenie własnej nakładki ogranicza się tylko na zmiany ikonek, dodania kilku tapet i niestety wepchania masy zbędnych aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)