Nowe BMW bez Androida Auto i CarPlay. Zadziałają dopiero po aktualizacji

Nowe BMW bez Androida Auto i CarPlay. Zadziałają dopiero po aktualizacji

Android Auto w BMW
Android Auto w BMW
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek
08.05.2022 15:11

Android Auto i Apple CarPlay nie działają w części najnowszych aut BMW, co jest wynikiem braków na rynku półprzewodników. Aby dostarczać samochody na czas, producent zdecydował się stosować w nich starsze czipy, a te dopiero zostaną zaktualizowane, by obsługiwać smartfony.

Szczegóły problemu opisuje serwis 9to5Google, bazując na publikacji Automotive News Europe. Jak się okazuje, BMW podjęło zaskakującą dla części klientów decyzję o produkcji samochodów z wykorzystaniem starszych czipów w systemach infotainment. Dzięki temu samochody trafiły do klientów na czas, ale jednocześnie od ręki nie obsługują Androida Auto oraz Apple CarPlay, bo oprogramowanie nie zostało jeszcze na to przygotowane.

Obsługa systemów ze smartfonów ma zostać wprowadzona do samochodów poprzez zdalną aktualizację OTA. Jak podaje BMW, klienci mają ją otrzymać najpóźniej do końca czerwca, więc realnie kierowcy nie będą musieli długo czekać. Problemem dotknięte są samochody wyprodukowane w pierwszych miesiącach 2022 roku, które - według źródeł w sieci - trafiły na rynek USA, Francji, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Chociaż fakt niepełnej gotowości nowego samochodu BMW do obsługi smartfonów może być oburzający, źródło zauważa, że konkurencyjny Mercedes-Benz po prostu nie instaluje w samochodach żadnych czipów związanych z obsługą smartfonów - zostaną domontowane do aut, kiedy już pojawią się w magazynach. W tym świetle podejście BMW wydaje się więc znacznie ciekawszym rozwiązaniem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)