Nowość na Twitterze. Zdjęcia, GIF-y i filmy dodasz nawet do retweetów

Nowość na Twitterze. Zdjęcia, GIF‑y i filmy dodasz nawet do retweetów

Nowość na Twitterze. Zdjęcia, GIF-y i filmy dodasz nawet do retweetów
Redakcja
07.05.2019 13:35

Użytkownicy proszą, Twitter dostarcza. Długo oczekiwana nowość wreszcie jest.

Czasy, gdy Twitter pozwalał na udostępnianie krótkiego tekstu, już dawno za nami. Od dawna Twitter multimediami stoi. Z miesiąca na miesiąc coraz bardziej.

GIF-y, zdjęcia i filmy teraz także jako dodatek do retweetów

Od jakiegoś czasu możliwe jest także dodawanie własnych komentarzy do retweetów, ale te dotychczas nie mogły zawierać multimediów. Teraz się to zmienia, bo - jak wiadomo - jeden obraz wyraża więcej niż 1000 słów.

Obraz

Dodawanie obrazków do retweetów jest już dostępne z poziomu aplikacji na iOS i Androida oraz mobilnej strony internetowej. Przynajmniej w teorii, bo - w chwili pisania tego tekstu - u mnie aktualizacja nie jest jeszcze dostępna.

Wdrożenie tej funkcji było ponoć trudniejsze, niż może się wydawać

Od strony technicznej nie było to wielkie wyzwanie, bo przecież Twitter od dawna dysponuje mechanizmami odpowiedzialnymi za obsługę multimediów. Programiści tłumaczą jednak, że największy problem stanowiła warstwa użytkowa.

Twitter chciał mieć pewność, że osoba przeglądająca oś czasu nie będzie miała problemów ze stwierdzeniem, czy obrazek został dodany przez cytującego, czy cytowanego. W przypadku gdy oba tweety zawierają multimedia, nietrudno byłoby o wizualny nieład.

Obraz

Ostatecznie zdecydowano się na pomniejszenie retweetowanej treści oraz otoczenie jej wirtualną ramką. Dzięki temu ma być ona wizualnie oddzielona od komentarza, jednocześnie pozostając czytelną.

Najnowszą wersję aplikacji Twitter na Androida i iOS znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)