Nowość w Google Maps. Przyda się we wspólnych podróżach

Mapy Google podczas jazdy
Mapy Google podczas jazdy
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

03.07.2024 08:38, aktual.: 15.07.2024 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Maps niebawem może otrzymać nową funkcję. Jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania tras i nawigacji ma zyskać nową opcję, która przyda się przy planowaniu wspólnych podróży. Chodzi o wspólne nawigowanie do celu.

Mapy Google mają niebawem zyskać nową funkcję. Jak czytamy w serwisie phonearena.com, Google pracuje nad wprowadzeniem wspólnej nawigacji. Taka opcja może przydać się osobom, które planują wspólną podróż kilkoma samochodami. Wycieczka w "konwoju" może zatem być o wiele przyjemniejsza i łatwiejsza w organizacji.

Nowa funkcja ma pomagać w podróży kilku pojazdów z tego samego miejsca lub z różnych lokalizacji. Możliwość wspólnej nawigacji ułatwi odnajdowanie się kierowców w trasie. Wszyscy członkowie grupy będą bowiem mogli sprawdzić, gdzie znajdują się pozostali kierujący. Dzięki temu nie będzie już konieczności kontaktowania się z innymi lub rozglądania się na trasie, by zweryfikować, czy ktoś z innego pojazdu nie zgubił się na rondzie lub jak daleko ma jeszcze do miejsca spotkania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wspólna nawigacja w Mapach Google

Dodatkową zaletą nowej funkcji w Mapach Google ma być przekazywanie informacji o zmianach na trasie. W grupie wybierany jest pojazd prowadzący. Jeśli zdecyduje się on na zmianę trasy z jakiegoś powodu, wszyscy zostaną o tym poinformowani. Planowany system ma też proponować miejsca przystanków na trasie.

W przypadku wyruszenia z różnych lokalizacji kierowcy mogą liczyć też na zaplanowanie trasy w taki sposób, by połączyły się one w danym punkcie tak, by kierowcy mogli się spotkać w wygodnym miejscu.

Mapy Google zyskują coraz więcej funkcji, które mają na celu uczynienie podróży jeszcze bardziej wygodnymi i przyjemnymi. Oprócz wspólnej nawigacji, użytkownicy mogą teraz cieszyć się aktualizacją, która uprości obsługę aplikacji dzięki zmniejszeniu liczby elementów na pasku opcji w dolnej części ekranu.

Przed wyruszeniem w trasę może przydać się także zaktualizowanie systemu Android Auto. Dostępna jest już aktualizacja Android Auto 12.3. Wprowadza ona liczne drobne zmiany, które poprawią ogólny komfort korzystania z systemu.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)