Nowy Pocket: zapisz artykuł na później. Możesz go potem przeczytać albo posłuchać

Nowy Pocket: zapisz artykuł na później. Możesz go potem przeczytać albo posłuchać

15.10.2018 16:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja do obsługi Pocket, popularnej usługi do zapisywania stron do przeczytania później później, dostała sporo nowości – ma nowy interfejs, zapewniający wygodniejsze czytanie artykułów, a także lepsze wrażenia ze słuchania. Trzeba bowiem wiedzieć, że od niedawna, korzystając z Pocketa nie musisz czytać sam. Aplikacja pozwala słuchać artykułów, czytanych „na głos” przez syntezator mowy.

Aplikacja Pocket wprowadza przede wszystkim nowe fonty, które mają być czytelniejsze i zapewniać wygodne czytanie na ekranach smartfonów. Razem z tą zmianą dostaliśmy lifting interfejsu, który ma zapewnić nam spójne wrażenia z używania aplikacji. W ustawieniach widoku artykułu możemy przełączqć się między krojek szeryfowym i bezszeryfowym, zmienić tło i rozmiar tekstu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=Screenshot_20181015-154346]Najważniejszą nowością jest jednak poprawiony system słuchania zapisanych w Pockecie artykułów, także po polsku. By włączyć ten tryb, wystarczy dotknąć przycisk z wizerunkiem słuchawek w widoku artykułu. W ustawieniach syntezatora możemy wybrać język oraz jeden z dostępnych głosów. Większość z nich jest dostępna offline, ale można skorzystać także z głosów strumieniowanych online o nieco wyższej jakości. W porównaniu do starszych syntezatorów te stosowane w Pockecie są przyzwoite i nie brzmią jak skrzypiące roboty. Nie jest to jeszcze naturalne czytanie przez inną osobę, ale da się z tym żyć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=Screenshot_20181015-153921]Podczas czytania artykułów syntezatorem można uruchomić widok podobny do odtwarzacza, pozwalający kontrolować prędkość czytania, oglądać tekstową wersję artykułu, która będzie przewijana wraz z postępem czytania albo po prostu wyłączyć ekran i skupić się na treści, którą słyszymy.

Brakuje możliwości przetestowania głosu przed wybraniem go do czytania, niestety nie ma też możliwości automatycznego dopasowywania języku syntezatora do artykułu. Jeśli jednak czytamy w jednym języku i znajdziemy swój ulubiony głos, jest to bardzo dobry sposób na nadrobienie zaległości bez trzymania w rękach smartfonu.

Pocket to bardzo wygodna usługa w sytuacji, gdy planujecie zabrać artykuły z ulubionych portali (mam nadzieję, że dobreprogramy.pl to jeden z nich) w podróż na urządzeniu mobilnym lub zapisać je, by nie zaginęły nieprzeczytane. Pocketem powinni zainteresować się przede wszystkim użytkownicy przeglądarki Firefox, w której usługa została zintegrowana na stałe. Dla innych przeglądarek dostępne są rozszerzenia.

Pocket znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida i iOS-a. Możliwość używania syntezatora mowy jest dostępna tylko w aplikacjach mobilnych, nie skorzystamy z niej w przeglądarce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także