Nowy Pocket: zapisz artykuł na później. Możesz go potem przeczytać albo posłuchać

Nowy Pocket: zapisz artykuł na później. Możesz go potem przeczytać albo posłuchać

Nowy Pocket: zapisz artykuł na później. Możesz go potem przeczytać albo posłuchać
15.10.2018 16:24

Aplikacja do obsługi Pocket, popularnej usługi do zapisywania stron do przeczytania później później, dostała sporo nowości – ma nowy interfejs, zapewniający wygodniejsze czytanie artykułów, a także lepsze wrażenia ze słuchania. Trzeba bowiem wiedzieć, że od niedawna, korzystając z Pocketa nie musisz czytać sam. Aplikacja pozwala słuchać artykułów, czytanych „na głos” przez syntezator mowy.

Aplikacja Pocket wprowadza przede wszystkim nowe fonty, które mają być czytelniejsze i zapewniać wygodne czytanie na ekranach smartfonów. Razem z tą zmianą dostaliśmy lifting interfejsu, który ma zapewnić nam spójne wrażenia z używania aplikacji. W ustawieniach widoku artykułu możemy przełączqć się między krojek szeryfowym i bezszeryfowym, zmienić tło i rozmiar tekstu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=Screenshot_20181015-154346]Najważniejszą nowością jest jednak poprawiony system słuchania zapisanych w Pockecie artykułów, także po polsku. By włączyć ten tryb, wystarczy dotknąć przycisk z wizerunkiem słuchawek w widoku artykułu. W ustawieniach syntezatora możemy wybrać język oraz jeden z dostępnych głosów. Większość z nich jest dostępna offline, ale można skorzystać także z głosów strumieniowanych online o nieco wyższej jakości. W porównaniu do starszych syntezatorów te stosowane w Pockecie są przyzwoite i nie brzmią jak skrzypiące roboty. Nie jest to jeszcze naturalne czytanie przez inną osobę, ale da się z tym żyć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=Screenshot_20181015-153921]Podczas czytania artykułów syntezatorem można uruchomić widok podobny do odtwarzacza, pozwalający kontrolować prędkość czytania, oglądać tekstową wersję artykułu, która będzie przewijana wraz z postępem czytania albo po prostu wyłączyć ekran i skupić się na treści, którą słyszymy.

Brakuje możliwości przetestowania głosu przed wybraniem go do czytania, niestety nie ma też możliwości automatycznego dopasowywania języku syntezatora do artykułu. Jeśli jednak czytamy w jednym języku i znajdziemy swój ulubiony głos, jest to bardzo dobry sposób na nadrobienie zaległości bez trzymania w rękach smartfonu.

Pocket to bardzo wygodna usługa w sytuacji, gdy planujecie zabrać artykuły z ulubionych portali (mam nadzieję, że dobreprogramy.pl to jeden z nich) w podróż na urządzeniu mobilnym lub zapisać je, by nie zaginęły nieprzeczytane. Pocketem powinni zainteresować się przede wszystkim użytkownicy przeglądarki Firefox, w której usługa została zintegrowana na stałe. Dla innych przeglądarek dostępne są rozszerzenia.

Pocket znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida i iOS-a. Możliwość używania syntezatora mowy jest dostępna tylko w aplikacjach mobilnych, nie skorzystamy z niej w przeglądarce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)