Nowy wygląd Map Google w Android Auto: nawigacja stała się przyjemniejsza dla oka

Nowy wygląd Map Google w Android Auto: nawigacja stała się przyjemniejsza dla oka

Nowy wygląd Map Google w Android Auto: nawigacja stała się przyjemniejsza dla oka
Oskar Ziomek
11.10.2018 19:25, aktualizacja: 11.10.2018 20:06

Użytkownicy Android Auto i nawigacji Google mogą się już cieszyć z nowego wyglądu Map. Do programu trafia aktualizacja, wraz z którą interfejs nawigacji zostaje zmodyfikowany i zyskuje nową stylistykę. Niektóre kontrolki zmieniły miejsce, a wszystkie najważniejsze zyskały zaokrąglone rogi. Nieznacznie przeprojektowano menu i etap planowania trasy, a całość zdaje się działać nieco bardziej płynnie.

Zmiany są widoczne już na głównym podglądzie mapy, nawet gdy nie jest jeszcze wytyczona żadna trasa. Okienko wyszukiwania znajduje się teraz z lewej strony, zaś skrót do ustawień w górnym rogu został zamieniony czytelniejszym przyciskiem na dole. Od razu można też zauważyć zmianę pod postacią zaokrąglonych krawędzi okien. To nawiązanie do stosowanej teraz przez Google stylistyki w interfejsie większości swoich produktów, choćby w wyszukiwarce Google na liście podpowiedzi.

Stary (z lewej) i nowy (z prawej) widok mapy bez zaplanowanej trasy, źródło: Android Police.
Stary (z lewej) i nowy (z prawej) widok mapy bez zaplanowanej trasy, źródło: Android Police.

W Mapach działających w oparciu o Android Auto inaczej wygląda teraz także menu planowania trasy, gdzie historia dotychczas odwiedzonych miejsc jest teraz prezentowana w nieco bardziej czytelny sposób, głównie dlatego, że adresy wypełniają całą szerokość ekranu, a przez to łatwiej je odczytać. Wygodniejsze są również same ustawienia: wystarczy jedno dotknięcie ekranu, by wyświetlić suwaki i szybko zdecydować o widoczności informacji o korkach oraz włączyć widok satelitarny.

Generalnie zmiany są niewielkie, choć użytkownicy przyzwyczajeni do obsługi dotychczasowej wersji Map będą w niektórych przypadkach zmuszeni zmienić część przyzwyczajeń. Z tego miejsca warto dodać, że nowa wersja interfejsu może jeszcze nie być dostępna u każdego. Jak zwykle w takich sytuacjach aktualizacja jest wydawana partiami i może upłynąć jeszcze kilka dni, nim nowość pojawi się u wszystkich. Aplikację Android Auto można pobrać korzystając z naszego katalogu z oprogramowaniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)