Odbieranie poczty na smartzegarku, serio? Outlook trafia na Apple Watcha

Odbieranie poczty na smartzegarku, serio? Outlook trafia na Apple Watcha

Odbieranie poczty na smartzegarku, serio? Outlook trafia na Apple Watcha
06.08.2015 14:22

Firma z Redmond postanowiła, że zwiększy możliwości Outlooka na zegarku Apple. Nowa wersja aplikacji na iOS przynosi sporo nowości dla użytkowników Watcha. Z poziomu zegarka nie tylko możemy przeczytać całą wiadomość, ale także możemy udzielić odpowiedzi. Należy się jednak zastanowić, czy faktycznie potrzebujemy odbierania poczty na smartwatchu.

Podejście Microsoftu do konkurencji mocno się zmieniło, firma nie ogranicza się do tylko do swoich produktów. Przykładem tego może być wydawanie aplikacji na Androida, które na mobilny system Google potrafią trafić szybciej niż na Windows Phone. Firma z Redmond nowych klientów szuka również wśród użytkowników Apple Watcha. Z poziomu zegarka możemy korzystać ze specjalnej wersji OneDrive, Skype czy OneNote.

350140335164516289

Teraz do aplikacji Microsoftu z których możemy korzystać na Apple Watchu dołącza Outlook. Firma z Redmond właśnie wydała aktualizację, która zwiększa możliwości obsługi aplikacji z poziomu zegarka. Wcześniejsza wersja współpracowała ze smartzegarkiem, ale jej funkcjonalność była ograniczona – mogliśmy otrzymywać notyfikacje. Natomiast teraz możliwości stają się znacznie większe. Możemy przeczytać całą treść wiadomości, a także na nią odpowiedzieć. Odpowiedzi ograniczone są do krótkich, przygotowanych wcześniej wiadomości, a także treść emaila możemy podyktować. Z poziomu Watcha będziemy mieli dostęp do całej treści wiadomości, a nie tylko do pewnej jej części. Znika więc potrzeba wyciągnięcia smartfona, aby udzielić krótkiej odpowiedzi.

Udzielenie krótkiej odpowiedzi na emaila lub po prostu jego przeczytanie bez sięgania po smartfona nie musi być wygodniejsze. Jeśli iPhone’a mamy tuż pod ręką, to korzystanie z Outlooka na zegarku nie wydaje się być lepszym wyborem, nawet w przypadku samego odczytania treści wiadomości. Niewielki, mniej wygodny w obsłudze wyświetlacz nie zapewni dużego komfortu. Samo przeczytanie będzie nie tylko mniej wygodne, ale także dłuższe. Oczywiście nie oznacza to, że wprowadzone zmiany są niepotrzebne. Z pewnością znajdzie się osoby, które będą zadowolone z możliwości odpowiedzi na emaila za pomocą Apple Watcha.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)