Odtwarzacz VLC 3.1 z szeregiem nowości na smartfonach. Powróciła obsługa Android Auto

Odtwarzacz VLC 3.1 z szeregiem nowości na smartfonach. Powróciła obsługa Android Auto25.03.2019 12:45
Z odtwarzacza VLC można znowu wygodnie korzystać w samochodzie (despositphotos)
Z odtwarzacza VLC można znowu wygodnie korzystać w samochodzie (despositphotos)

Użytkowników odtwarzacza VLC na Androidzie czeka ważna aktualizacja. Jak zwraca uwagę serwis Android Police, rozpoczęło się wdrażanie nowej, stabilnej wersji aplikacji. Wydanie oznaczone numerem 3.1 trafia już do pierwszych użytkowników i przynosi kilka wartych uwagi nowości, na czele z przywróceniem działania odtwarzacza w parze z Android Auto.

Możliwość wykorzystania VLC w samochodzie pojawiła się po raz pierwszy jeszcze pod koniec 2017 roku, jednak funkcja szybko została usunięta. VLC mógł z powodzeniem zastąpić domyślny odtwarzacz Muzyka Google Play, pozwalając łatwiej wybierać konkretne utwory, podobnie jak w przypadku odtwarzacza Poweramp.

VLC jako odtwarzacz w Android Auto, tutaj w wersji 3.1 Beta RC4.
VLC jako odtwarzacz w Android Auto, tutaj w wersji 3.1 Beta RC4.

Po ostatecznym dopracowaniu, funkcja ponownie pojawia się w aplikacji. VLC jest dostępny jako odtwarzacz w trybie samochodowym aplikacji Android Auto na ekranie smartfona oraz po podłączeniu telefonu do samochodowego systemu infotainment.

Inne nowości to między innymi możliwość grupowania filmów według katalogów, obsługa SMB 2 i 3, możliwość przeglądania zawartości podłączonych urządzeń USB OTG oraz zapisywanie preferencji sortowania. To szereg zmian, który z pewnością przełoży się na wygodę codziennego korzystania.

  • Menu główne VLC w Android Auto (wersja 3.1 Beta RC4).
  • Wybór albumów danego wykonawcy (VLC w wersji 3.1 Beta RC4).
[1/2]
Menu główne VLC w Android Auto (wersja 3.1 Beta RC4).

VLC 3.1 – jak korzystać już teraz?

Nowa wersja VLC na Androida trafia do pierwszych użytkowników. Jak zwykle w przypadku tego typu aktualizacji, zanim najświeższe wydanie pojawi się u każdego, z pewnością minie jeszcze kilka dni. Osoby, które nie potrafią się doczekać, mogą pobrać plik APK na własną rękę, by z najnowszej wersji korzystać już teraz.

Alternatywnym rozwiązaniem jest dołączenie do programu testerów Beta. Wystarczy odwiedzić kartę VLC w Sklepie Play (można się tam dostać na przykład za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania) i zdecydować się na dołączenie do zespołu testującego najnowsze funkcje. W tym momencie można w ten sposób pobrać wydanie 3.1 Beta RC4.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (24)