Odtwarzacz VLC 3.1 z szeregiem nowości na smartfonach. Powróciła obsługa Android Auto

Odtwarzacz VLC 3.1 z szeregiem nowości na smartfonach. Powróciła obsługa Android Auto

Z odtwarzacza VLC można znowu wygodnie korzystać w samochodzie (despositphotos)
Z odtwarzacza VLC można znowu wygodnie korzystać w samochodzie (despositphotos)
Oskar Ziomek
25.03.2019 12:45

Użytkowników odtwarzacza VLC na Androidzie czeka ważna aktualizacja. Jak zwraca uwagę serwis Android Police, rozpoczęło się wdrażanie nowej, stabilnej wersji aplikacji. Wydanie oznaczone numerem 3.1 trafia już do pierwszych użytkowników i przynosi kilka wartych uwagi nowości, na czele z przywróceniem działania odtwarzacza w parze z Android Auto.

Możliwość wykorzystania VLC w samochodzie pojawiła się po raz pierwszy jeszcze pod koniec 2017 roku, jednak funkcja szybko została usunięta. VLC mógł z powodzeniem zastąpić domyślny odtwarzacz Muzyka Google Play, pozwalając łatwiej wybierać konkretne utwory, podobnie jak w przypadku odtwarzacza Poweramp.

VLC jako odtwarzacz w Android Auto, tutaj w wersji 3.1 Beta RC4.
VLC jako odtwarzacz w Android Auto, tutaj w wersji 3.1 Beta RC4.

Po ostatecznym dopracowaniu, funkcja ponownie pojawia się w aplikacji. VLC jest dostępny jako odtwarzacz w trybie samochodowym aplikacji Android Auto na ekranie smartfona oraz po podłączeniu telefonu do samochodowego systemu infotainment.

Inne nowości to między innymi możliwość grupowania filmów według katalogów, obsługa SMB 2 i 3, możliwość przeglądania zawartości podłączonych urządzeń USB OTG oraz zapisywanie preferencji sortowania. To szereg zmian, który z pewnością przełoży się na wygodę codziennego korzystania.

  • Menu główne VLC w Android Auto (wersja 3.1 Beta RC4).
  • Wybór albumów danego wykonawcy (VLC w wersji 3.1 Beta RC4).
[1/2] Menu główne VLC w Android Auto (wersja 3.1 Beta RC4).

VLC 3.1 – jak korzystać już teraz?

Nowa wersja VLC na Androida trafia do pierwszych użytkowników. Jak zwykle w przypadku tego typu aktualizacji, zanim najświeższe wydanie pojawi się u każdego, z pewnością minie jeszcze kilka dni. Osoby, które nie potrafią się doczekać, mogą pobrać plik APK na własną rękę, by z najnowszej wersji korzystać już teraz.

Alternatywnym rozwiązaniem jest dołączenie do programu testerów Beta. Wystarczy odwiedzić kartę VLC w Sklepie Play (można się tam dostać na przykład za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania) i zdecydować się na dołączenie do zespołu testującego najnowsze funkcje. W tym momencie można w ten sposób pobrać wydanie 3.1 Beta RC4.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)