Ostatnie godziny na pozyskanie Windows 10. Za darmo tylko do soboty w południe

Ostatnie godziny na pozyskanie Windows 10. Za darmo tylko do soboty w południe

Ostatnie godziny na pozyskanie Windows 10. Za darmo tylko do soboty w południe
29.07.2016 15:59, aktualizacja: 30.07.2016 09:49

Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po swojego darmowego Windowsa10, macie na to ostatnie godziny. Przypominamy: użytkownicylicencjonowanych kopii Windows 7 oraz Windows 8.1 mogą jeszczezdecydować się na uaktualnienie używanego systemu. Do kiedy jednakdokładnie? Jak poinformował nas oficjalnie Microsoft, oferta taważna jest do 29 lipca, godziny 23:59 czasu UTC-10, czyli do jutra –godziny 11:59 30 lipca czasu warszawskiego.

Jak najprościej uzyskać tą darmową aktualizację? Większośćużytkowników może zrobić to za pomocą narzędzia gwx.exe, odwielu miesięcy przypominającego w systemie o możliwościuaktualnienia. Tutaj wystarczy tylko kliknąć jego ikonkę wzasobniku systemowym, by otworzyło się okienko Uzyskaj systemWindows 10. Potem wystarczą tylko dwa kliknięcia i procesrozpocznie się automatycznie.

Jeśli nie działa u Was z tych czy innych powodów narzędziegwx.exe (np. kiedyś je usunęliście,nie mogąc znieść tego natręta), nie wszystko jest stracone. Sądwie metody, które jeszcze zadziałają:

Pierwsza polega na wykorzystaniu mechanizmu Windows Update. W tymcelu należy włączyć automatyczne aktualizacje w ustawieniachWindows Update, a potem uruchomić konsolę CMD.exe jakoadministrator. Należy w tym celu wejść do menu Start i w jegowyszukiwarce wpisać „Wiersz polecenia”, a następnie kliknąćprawym przyciskiem myszki i z menu kontekstowego wybrać opcję„Uruchom jako administrator”. Wówczas należy wpisać w konsolipolecenie wuauclt.exe /updatenow i zamknąć konsolę. Windows Updatepowinno samo rozpocząć proces aktualizacji systemu.

Druga metoda polega na skorzystaniu z narzędzia Windows 10 MediaCreation Tool. Pozwala ono nie tylko stworzyć instalacyjny pendriveczy DVD z systemem, ale też bezpośrednio zaktualizować Windows7/8.1. Wystarczy w tym celu po uruchomieniu kliknąć „Uaktualnijten komputer teraz”. Narzędzie pobierzecie z naszej bazyoprogramowania. Aktualizacja powinna zająć od jednej do dwóchgodzin.

350180591087871937

A co będzie, jeśli nie zdążycie na czas? No cóż, na razieżadnych dowodów na to, że Microsoft zechce przedłużyć swojąofertę. Od jutra pozostanie Windows 10 sobie kupić. Wersja Homekosztuje około 460 złotych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (389)