Oszustwo na Orlen. Firma ostrzega swoich klientów

Oszustwo na Orlen. Firma ostrzega swoich klientów14.12.2021 06:40
Na stacjach Orlen pojawią się mobilni kasjerzy i rozwiązania przyspieszające obsługę
Na stacjach Orlen pojawią się mobilni kasjerzy i rozwiązania przyspieszające obsługę

PKN Orlen przygotował specjalną kampanię informacyjną. Jej głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu, że wiele z reklam dotyczących inwestowania w polskie przedsiębiorstwo naftowe, to zwykłe próby oszustwa.

Oszustwo na Orlen stało się dość głośnym tematem. Niejednokrotnie opisywaliśmy historie, w których nieświadomi ludzie tracili oszczędności swojego życia, chcąc "wejść" w biznes z gwarancją zysku. Zdarzało się, że dla uwiarygodnienia strony, oszuści korzystali z wizerunku prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa Orlenu Daniela Obajtka.

Orlen przygotował ostrzeżenie w ramach cyklu "Praktycznie o inwestowaniu". W ramach ostrzeżenia firma przypomina, że do inwestowania w akcje potrzebne jest konto maklerskie w jednym z licencjonowanych domów maklerskich. Ich listę można sprawdzić na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.

Orlen informuje też, że komunikacja między firmą a klientami odbywa się przy użyciu dwóch stron internetowych - orlen.pl i orlenwportfelu.pl, a także na oficjalnych profilach na Facebooku, Twitterze czy YouTube. Firma nigdy nie dzwoni do klientów z propozycją inwestowania w akcje.

W filmie dotyczącym phishingu i spoofingu Orlen przypomina między innymi, by zwracać uwagę na to, jak wygląda adres strony, która zachęca do inwestowania. Może być on bardzo podobny do oryginalnego, na pierwszy rzut oka nie zawsze widać różnicę. Z pozostałymi wskazówkami i dobrymi radami można zapoznać się, oglądając przygotowane wideo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)