Paint w Windows 11 usunie tło z obrazka. Ruszyły testy

Paint w Windows 11 usunie tło z obrazka. Ruszyły testy

Paleta w Microsoft Paint
Paleta w Microsoft Paint
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
08.09.2023 16:12

Paint w Windowsie 11 zyska nową funkcję. Program pozwoli automatycznie usuwać tło wykryte na obrazie włącznie z wygładzaniem krawędzi i zastępować je pełnym kolorem. To pierwsza tak duża nowość w Paincie od lat. Testerzy Windowsa 11 już teraz mogą sprawdzać, jak działa w praktyce.

Microsoft opisuje nową fukcję Painta w krótkim wpisie związanym z Windowsem w programie Insider. Aktualizacja oprogramowania dotyczy Windowsa 11 w wersji 11.2306.30.0 dostępnej dla użytkowników na kanałach Canary oraz Dev. Aby usunąć tło z obrazka w Paincie, wystarczy kliknąć nowy przycisk na wstążce. Po kilku chwilach tło zostanie zastąpione pełnym kolorem. Elementy pierwszoplanowe mogą być wykrywane na całym płótnie lub tylko na wskazanym fragmencie.

Na tę chwilę Microsoft nie tłumaczy, jak dokładnie działa opisywane narzędzie w programie Paint poza tym, że jest w pełni automatyczne. Redakcja Bleeping Computer, która miała okazję je już przetestować zwraca uwagę, że automatyczne usuwanie tła działa zaskakująco sprawnie.

Stopklatka z animacji Microsoftu pokazującej nową funkcję Painta
Stopklatka z animacji Microsoftu pokazującej nową funkcję Painta© Microsoft

Microsoft dodaje, że testerzy Windowsa 11 mogli już zauważyć nową funkcję Painta w systemie w wersji 11.2306.28.0. Wówczas jednak szybko wykryto błąd w oprogramowaniu i niedługo później wydano kolejną aktualizację. Wydanie w Windowsie 11.2306.30.0 powinno działać sprawnie, choć nie należy oczywiście zapominać, że mamy do czynienia z testową wersją, która co do zasady może być niestabilna.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)