Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft nie odpuszcza

Paint
Paint
Źródło zdjęć: © Microsoft
Wojciech Kulik

19.09.2023 08:20, aktual.: 19.09.2023 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Przez długie lata, a nawet dekady, program Paint był postrzegany jako narzędzie o ograniczonych możliwościach, które umożliwiało jedynie podstawową obróbkę graficzną. Był to program, który sprawdzał się głównie przy prostych zadaniach, takich jak kadrowanie obrazów. Jednakże, w najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu, Windows 11, Paint ewoluuje, stając się znacznie bardziej rozbudowanym programem.

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy

Porównanie go do Photoshopa może wydawać się przesadzone, ale dla wielu użytkowników Paint może już wkrótce okazać się w pełni wystarczającym narzędziem do obróbki grafiki. Wynika tak z zapowiedzi, jakimi podzielił się Dave Grochocki (stojący na czele zespołu odpowiedzialnego za rozwój aplikacji Paint).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Grochocki na blogu Microsoftu wspomniał, że jedną z nadchodzących nowości w programie Paint będzie możliwość obsługi warstw - użytkownicy będą mogli je tworzyć, kopiować, łączyć, ukrywać i usuwać, co jest cechą charakterystyczną dla profesjonalnych programów do obróbki grafiki.

Paint - warstwy
Paint - warstwy© Microsoft

Drugą nowością jest wprowadzenie obsługi przezroczystości w plikach graficznych typu PNG. To kolejna ciekawa nowinka, a przypomnijmy, że przychodzi niedługo po innym ogłoszeniu. Wszak wcześniej informowaliśmy o planach wprowadzenia funkcji usuwania tła z obrazka. Co więcej, wyniki wstępnych testów tej funkcji są bardzo obiecujące.

Dave Grochocki podkreślił, że dzięki połączeniu warstw, przezroczystości i innych narzędzi dostępnych w programie Paint, użytkownicy będą mogli tworzyć "nowe, ekscytujące grafiki". Nowe funkcje zostaną wprowadzone do programu Paint w ramach jednej z najbliższych aktualizacji systemu Windows 11.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)