PlayStation 4 najszybciej sprzedającą się konsolą w Wielkiej Brytanii

PlayStation 4 najszybciej sprzedającą się konsolą w Wielkiej Brytanii

02.12.2013 11:45

29 listopada PlayStation 4 pojawiło się Europie (dwa tygodnie po Ameryce) i oczywiście zaczęło rozchodzić się jak świeże bułeczki. Na razie brakuje konkretnych liczb, jeżeli o sprzedaż w całym rejonie PAL chodzi, ale według danych zebranych przez Chart-Track, przynajmniej w Wielkiej Brytanii padł wielki nowy rekord. Tam PS4 jest już obecnie najszybciej rozchodzącą się konsolą od czasu debiutu przenośnego PSP osiem lat temu.

Obraz

Na pewno mamy więc do czynienia ze sprzedażą większą niż około 185 tysięcy sztuk. Nieoficjalnie mówi się o 250 tysiącach egzemplarzy, które trafiły w ręce nabywców w przeciągu pierwszych 48 godzin od premiery, w porównaniu do 150 tysięcy Xboksa One. Jeżeli o gry chodzi, na pierwszym miejscu jest w Anglii obecnie Call of Duty: Ghosts, za nim FIFA 14, a na trzecim miejscu Battlefield 4. Dopiero na czwartym pojawia się gra na wyłączność dla nowej konsoli, a mianowicie Killzone: Shadow Fall na PlayStation 4.

Należy odnotować, że z uwagi na napływ ogromnej fali nowych użytkowników PlayStation Network, wyłączono czasowo kolejną funkcjonalność, poza wcześniej planowanymi — ograniczono możliwość realizowania kodów na zawartość na PSN.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)