Praca zespołowa stała się wygodniejsza, aplikacja Slack 2.0 wydana

Praca zespołowa stała się wygodniejsza, aplikacja Slack 2.0 wydana

Praca zespołowa stała się wygodniejsza, aplikacja Slack 2.0 wydana
05.06.2015 18:47, aktualizacja: 08.06.2015 14:04

W Sklepie Play pojawiła się nowa wersja aplikacji Slack. Została ona oznaczona numerkiem 2.0 i przynosi sporo nowości przede wszystkim w interfejsie. Otrzymaliśmy wygląd stworzony z wytycznymi Material Design. Twórcy obiecują, że nowa wersja jest szybsza, wygodniejsza i ogólnie lepsza od tego co widzieliśmy wcześniej.

Platforma Slack ma znacząco poprawić komfort pracy w zespole, dając pracownikom między innymi wygodną komunikacją bez użycia poczty elektronicznej. Twórcą jest Stewart Butterfield, założyciel cieszącego się sporą popularnością Flickra. W jednym miejscu mamy integracje z różnymi kanałami komunikacji, wśród których znajdziemy Twittera, Hangouty czy RSS. Dodatkowo mamy możliwość połączenia z Dropboxem, Google Drive, Subversion, Trello, GitHubem, AppSignal, BitBucket i wieloma innymi, a także możemy tworzyć własne wtyczki. Slack został dobrze przyjęty i wśród wielu firm cieszy się sporą popularnością.

Obraz

Oczywiście Slack to nowoczesna platforma, a więc musi posiadać mobilną aplikację, aby pracownicy mogli korzystać z tego narzędzia również na swoich smartfonach. Właśnie wydana została nowa wersja oznaczona numerkiem 2.0. Twórcy informują, że po wielu miesiącach pracy udało im się stworzyć jeszcze szybszą i lepszą aplikację. W przypadku Androida widać zmiany w interfejsie, który teraz korzysta z założeń Material Design. Otrzymujemy wiec prosty, przejrzysty, spłaszczony wygląd, który pasuje do Androida Lollipop. Slack zamiast typowego dla Androida rozwijanego z lewej strony menu, posiada karty pomiędzy którymi przełączamy się za pomocą gestów. Podobne rozwiązanie znajdziemy między innymi w wielu aplikacjach dla Windows Phone. Dzięki kartom nawigacja ma być szybsza i prostsza. Natomiast dzięki opcji Jump to… możemy od razu przenieść się do danego kanału, grupy czy innego miejsca. Poprawiono również przełączanie się pomiędzy grupami, udoskonalone zostały powiadomienia, a także poprawiono funkcję wyszukiwania, która zapewnia teraz nowy, lepszy pogląd historii rozmów.

Według zapewnień twórców aplikacje została ponownie całkowicie przepisana. Dzięki temu będą oni mogli w przyszłości dodawać bardziej zaawansowane funkcje, a także zapewniać szybsze aktualizacje. Obecnie twórcy pracują nad poprawą działania Slacka na urządzenia z mniejszą ilością pamięci, a także nad ogólną optymalizacją, czego efektem ma być między innymi szybszy czas uruchamiania i ładowania poszczególnych elementów.

Oczywiście Slacka możecie pobrać z naszej bazy aplikacji. Znajdziecie w niej nową wersję na Androida, a także wersję na iOS, która również doczekała się aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)