Problemy SwiftKey: wyłączona synchronizacja i przewidywanie adresów

Problemy SwiftKey: wyłączona synchronizacja i przewidywanie adresów

Problemy SwiftKey: wyłączona synchronizacja i przewidywanie adresów
01.08.2016 15:07, aktualizacja: 01.08.2016 15:19

Gdy w lutym informowaliśmy o przejęciu popularnej klawiatury SwiftKey przez Microsoft, pojawiło się wiele komentarzy, że jest to koniec tej aplikacji i wkrótce Microsoft wprowadzi tam zmiany, które sukcesywnie będą pogarszać jej jakość. Za wcześnie, by mówić, aby takie komentarze uzyskały potwierdzenie, ale...

...ze SwiftKey nie jest dobrze. Jak donosi Telegraph, wyłączona została jedna z najważniejszych funkcji tej aplikacji, która wyróżniała ją na tle konkurencji. W tej chwili klawiatura nie przesyła bowiem wprowadzanego tekstu do chmury, co miało pierwotnie zwiększyć skuteczność przewidywania przez nią tego, co użytkownik chce napisać. Wszystko to z powodu możliwej luki bezpieczeństwa.

Użytkownicy klawiatury SwiftKey donoszą, że po świeżej instalacji otrzymują podczas logowania (które niezbędne jest, aby korzystać z aplikacji i synchronizacji danych w chmurze) sugestię nieznanego sobie adresu e-mail. Jeden z użytkowników programu miał nawet otrzymać od nieznanej osoby (która nabyła nowy smartfon) maila z informacją, że właśnie jego adres znalazł się w formularzu logowania SwiftKey. Do sprawy odniósł się już zespół SwiftKey:

W tym tygodniu część naszych użytkowników zauważyła nieoczekiwane sugestie z nieznanymi terminami, w rzadkich przypadkach e-mailami. (...) Mimo że nie stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa dla naszych klientów, wyłączyliśmy synchronizację z chmurą i zaktualizowaliśmy aplikacje, by usunąć przewidywanie adresów e-mail.

Ponadto wyniki bazujące na danych wprowadzanych przez innego użytkownika pojawiały się także w sugerowanych wyrazach. Jest to o tyle ważne, że mowa między innymi o imionach i nazwiskach konkretnych osób, ich numerach telefonów i adresach e-mail. Inni użytkownicy informują, że aplikacja sugeruje wyrazy w języku, którego nigdy nie używali.

SwiftKey deklaruje intensywne prace nad rozwiązaniem problemu i przywróceniem pełnej funkcjonalności swojej klawiatury. Tymczasem zalecamy aktualizację programu do najnowszej wersji, którą znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)