Recenzja ThinkPada X220 z matrycą IPS

Recenzja ThinkPada X220 z matrycą IPS

Redakcja
11.08.2011 17:52, aktualizacja: 05.09.2011 20:43

W naszym labie kolejna recenzja. Tym razem pod lupę wzięliśmy ThinkPada X220 z matrycą IPS.

Pierwszy komputer przenośny, IBM 5100 z 1975 roku, nie przypominał obecnych notebooków. Miał gabaryty 6 akumulatorów samochodowych i niewiele mniej ważył (24 kg), przy braku jakichkolwiek uchwytów do przenoszenia. Koncepcja zabierania komputera ze sobą, a nie pracy tylko przy biurku, była jeszcze wówczas w powijakach... Z czasem zaczęły pojawiać się jednak bardziej mobilne konstrukcje takie jak Osborne-1 (1981), Compaq Portable (1982), Gavilan SC (1983) i inne, ewoluując przez lata do dzisiejszych notebooków.

Mimo olbrzymiego postępu technicznego mobilność obecnych komputerów przenośnych jest w dalszym ciągu dyskusyjna. Zdecydowana większość notebooków nadal sporo waży (zwykle około 3 kg), ma kiepską matrycę, wyraźnie mniejszą od komputerów stacjonarnych wydajność, a wszystko to przy czasie pracy na baterii liczonym w minutach, a nie godzinach. Na szczęście jest niewielka grupa urządzeń, która łączy ogień z wodą - przy niewielkich gabarytach, niskiej wadze potrafi naprawdę sporo i długo ;) Jednym z nich jest ThinkPad X220 - 12,5-calowy mikrus z nowym procesorem Intel Core i5 na pokładzie i matrycą IPS. Sprawdźmy ile jest wart.

Zainteresowanych ciągiem dalszym zapraszamy do lektury artykułu Lenovo ThinkPad X220 — mobilność doskonała?Polecamy także wcześniejsze materiały, między innymi recenzję HANNSpada - taniego tabletu z Tegrą II, nietypowego notebooka Acer Iconia, smartfono-konsoli Sony Ericsson Xperia Play, piórka Genius Pen Mouse, a także test usługi dostępu mobilnego do Internetu LTE dostarczanej przez Cyfrowy Polsat.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)