Rodzina Office zyskała nowego członka: Sway to prezentacje z ludzką twarzą

Rodzina Office zyskała nowego członka: Sway to prezentacje z ludzką twarzą

Rodzina Office zyskała nowego członka: Sway to prezentacje z ludzką twarzą
01.10.2014 17:06

Rodzina aplikacji Microsoft Office niebawem powiększysię o nowe, całkiem interesujące narzędzie. Sway jestnarzędziem agregacji i prezentacji treści, łączącym w sobie wciekawy sposób możliwości OneNote i PowerPointa. W założeniupozwolić ma ono użytkownikom na łatwiejsze udostępnianieopracowanych przez siebie pomysłów.

Nazwę nie jest łatwo przetłumaczyć. Sway jako czasownikoznacza przede wszystkim „kołysać, huśtać”, ale w formierzeczownikowej znaczy też „wziąć pod władanie” – i chyba oto właśnie drugie znaczenie tu bardziej może chodzić. Użytkownicywybierają sobie layout, wypełniają go treścią, a po ukończeniupracy mogą łatwo udostępniać go osobom nawet nie posiadającymOffice, poprzez linki i wpisy w serwisach społecznościowych, wszczególności Facebooku i Twitterze.

  • Edycja zawartości "swaya"
  • Zarządzanie zdjęciami młodych Firefoksów
[1/2] Edycja zawartości "swaya"

Ukończone „swaye” przechowywane są bowiem w chmurze Azure,by zostać wyświetlone dzięki webowej czy mobilnej aplikacji.Wszystko to, stworzone z myślą o osobach bardziej kreatywnych, maprzede wszystkim nie stawiać ograniczeń naszym ideom, pomagającsię skupić na ludzkim aspekcie prezentacji, a zepchnąć na bokkwestie techniczne.

Treści, którymi naszą interaktywną prezentację wypełnimy,mogą pochodzić z materiałów przechowywanych lokalnie, w OneDrive,lub opublikowanych wcześniej w serwisach społecznościowych. Kilkakliknięć ma wystarczyć, by nadać im interaktywną formę (choćoczywiście interaktywność ta ograniczać się będzie do kilkuwbudowanych „wodotrysków”). Bez względu na to, ile pracy w towłożymy, efekt ma zawsze wyglądać wspaniale – zapewniaMicrosoft.

Pozostajemy sceptyczni wobec takich zapewnień, ale trzebaprzyznać aplikacji Microsoftu, że daje użytkownikom sporąelastyczność w przygotowaniu formy swojej prezentacji. Dostajemyzarówno proste pionowo i poziomo zorientowane layouty, jak i złożoneformy ze spisami treści, a nawet animowane fiszki, które możemyumieszczać w dwu- i trójwymiarowych przestrzeniach.

Gotowe layouty prezentacji do wyboru
Gotowe layouty prezentacji do wyboru

Produkt wydaje się przeznaczony przede wszystkim dla użytkownikówindywidualnych. Biznes nie znajdzie tu zbyt wiele przydatnych rzeczy.Brakuje integracji z SharePointem, nie wbudujemy tu kostek OLAP-owychani przestawnych tabeli z Excela. Niemniej pomysł wydaje sięciekawy, w zasadzie nie ma konkurencji – i tylko od jegodopracowania zależy, czy ludzie zaczną ze Swaya korzystać.

Jak na razie narzędzie dostępne będzie tylko w formie aplikacjiwebowej, działającej we wszystkich popularnych przeglądarkach. Odostęp do zamkniętych testów beta poprosić można na stronieSway.com. Jeśli chodzi o klientymobilne, to priorytetem jest wersja na iOS-a, w przyszłości pojawiąsię też wersje na Androida i Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)