Rudy Huyn ratunkiem dla Windows Phone, którego porzucił nawet Instagram

Rudy Huyn ratunkiem dla Windows Phone, którego porzucił nawet Instagram

Rudy Huyn ratunkiem dla Windows Phone, którego porzucił nawet Instagram
31.08.2015 13:18

Użytkownicy Windows Phone nie mają łatwo, na ich mobilny system nadal brakuje wielu popularnych aplikacji, a jeśli już jakieś są, to często odbiegają od wersji z Androida czy iOS. Taką aplikacją jest oficjalny klient Instagrama, który ciągle jest w fazie beta. Od kilku miesięcy nie pojawiła się żadna aktualizacja, co niestety w końcu skończyło się tym, że z aplikacji po prostu nie można korzystać.

Serwis wmpoweruser.com informuje, że problem dotyczy wszystkich użytkowników aplikacji Instagram BETA. Nie mogą oni między innymi przejrzeć zdjęć wrzucanych przez znajomych, pojawią się także inne problemy. W związku z tym korzystanie z serwisu z poziomu aplikacji jest niemożliwe.

350141701719091137

Aktualne problemy są powodowane zmianami w API serwisu, ostatnia aktualizacja aplikacji na Androida i iOS przynosiła między innymi dodatkowe formaty zdjęć, w końcu nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie zdjęć o formacie kwadratu. Należy zwrócić uwagę, że ta aktualizacja nie pojawia się dla aplikacji na mobilne okienka, a ostatnia aktualizacja jaka została wydana na Windows Phone miała miejsce w marcu tego roku. Co gorsza, mimo zgłaszanych problemów, twórcy Instagrama BETA nie śpieszą się z wydaniem odpowiedniej poprawki.

Użytkownicy Windows Phone nie muszą jednak rezygnować z Instagrama. W sklepie z aplikacjami mogą znaleźć świetną alternatywę dla oficjalnego klienta – aplikację 6tag. Jej twórca, Rudy Huyn właśnie poinformował, że wydał kolejną aktualizację. Nowa wersja wprowadza ważne zmiany, znika ograniczenie zdjęć i filmów dotyczące proporcji kwadratu, pojawią się trzy nowe filtry, a po przytrzymaniu zdjęcia możemy zobaczyć jak wygląda oryginalna wersja. Oczywiście aplikację pobierzecie z naszej bazy.

Obecna sytuacja z aplikacją Instagrama to bardzo dobry przykład jeden z największych wad Windows Phone – braku lub słabej jakości aplikacji. Niestety Instagram to nie wyjątek, aplikacja Facebooka jest uboższa, a chociażby cieszącego ostatnio dużą popularnością Snapchata w ogóle nie znajdziemy. Te braki powodują, że wiele osób rezygnuje z WP i wybiera konkurencję. Jeśli sytuacja nie zmieni się wraz z Windows 10 Mobile, to mobilny system Microsoftu nadal pozostanie ze swoimi marnymi udziałami na rynku smartfonów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)