Ruszyły odcinkowe pomiary prędkości. Te aplikacje ochronią przed mandatem

Strona głównaRuszyły odcinkowe pomiary prędkości. Te aplikacje ochronią przed mandatem
22.11.2015 16:48
Ruszyły odcinkowe pomiary prędkości. Te aplikacje ochronią przed mandatem
bDUjaYUS

Oczywiście tylko dla naszego dobra, w celu poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, wprowadzony został właśnie odcinkowy system pomiarów prędkości. Obecnie monitorowane są trzy odcinki, ale do końca roku działać ma ich już 29. W przeciwieństwie do fotoradarów, prędkości nie będzie sprawdza tylko w jednym punkcie. W przypadku odcinkowego pomiaru prędkości mierzona jest średnia prędkość pokonania danego odcinka. Nasza prędkość wyliczana jest na podstawie czasu przejechania od pierwszej do drugiej bramki.

bDUjaYUl

Miejsca ustawienia bramek mają być dobrze oznaczone. Można jednak sądzić, że wielu kierowców nie przejmie się ograniczeniami. Inni pewnie nie zauważą miejsc kontroli i do budżetu państwa z pewnością wpłynie z mandatów spora kwota, zwrot z tej inwestycji będzie szybki. Warto więc wspomóc się oprogramowaniem, które ostrzeże nas przed bramkami. Może nie pozwoli ono na zdalne zneutralizowanie bramek, ale przynajmniej zapewni, że wyznaczony odcinek pokonamy bezpiecznie, jadąc zgodnie z przepisami.

Przygotowaliśmy więc dla Was krótkie zestawienie aplikacji dla urządzeń mobilnych, które przydadzą się każdemu kierowcy.

Yanosik

Przed punktami odcinkowego pomiaru prędkości ostrzeże już nas aplikacja Yanosik. Zawiera ona obecne trzy miejsca ustawienia bramek, a także ma w bazie wszystkie odcinki, które zostaną niebawem uruchomione. Warto dodać, że Yanosik zawiera również informacje o fotoradarach, patrolach policji czy inspekcji ruchu drogowego oraz wypadkach. [img=yan][join][img=yan_2]Aplikację znajdziecie w naszej bazie, dostępna jest na Androida,iOS,WindowsPhone.

bDUjaYUn

NaviExpert

Kolejną aplikacją, która powinna nam pomóc w przestrzeganiu przepisów drogowych jest NaviExpert. Dostajemy tutaj ponoć całkiem niezłą nawigację, nie mającą problemów w wyznaczeniem optymalnej trasy do punktu docelowego. Dodatkowo twórcy wyposażyli ją w bazę fotoradarów i bramek do odcinkowego pomiaru prędkości. W otrzymaniu zgodnej z przepisami prędkości pomoże nam funkcja licznika prędkości.

  • Slider item
  • Slider item

Należy pamiętać, że aplikacja po zainstalowaniu pozwala na darmowe testowanie jej możliwości przez 7 dni. Później czeka nas opłacenie abonamentu w kilku różnych formach, bądź też korzystanie z darmowej wersji. Nie oferuje ona jednak nawigacji, a jedynie dostęp do mapy (w tym informacji o ruchu) oraz punktów POI. Aplikację znajdziecie w naszej bazie, dostępna jest na Androida, iOS oraz Windows Phone.

AutoRadar

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć aplikacji AutoRadar, za którą stoją twórcy AutoMapy, jednej z najlepszych nawigacji na polskie drogi. Aplikacja jest darmowa i oprócz informacji o odcinkowych kontrolach prędkości, zawiera również dane o aktywnych fotoradarach czy kontrolach drogowych.

  • Slider item
  • Slider item

AutoRadar poinformuje nas również o korkach, wypadkach i czy w okolicy poruszają się nieoznakowane patrole z wideo rejestratorami. Twórcy chwalą się, że zgłoszenia są weryfikowane na bieżąco także przez członków społeczności Miplo.pl i Targeo.pl. Aplikację znajdziecie w naszej bazie, dostępna jest na Androida,iOSi WindowsPhone.

Udostępnij:
bDUjaYVj