Samsung Galaxy Note 9 nie dostanie już aktualizacji bezpieczeństwa

Samsung Galaxy Note 9 nie dostanie już aktualizacji bezpieczeństwa

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9
Źródło zdjęć: © GETTY | Drew Angerer
Oskar Ziomek
08.09.2022 14:18

Galaxy Note 9 dostał ostatnią aktualizację bezpieczeństwa i tym samym zniknął z listy obsługiwanych wciąż smartfonów Samsunga. Producent aktualizował go przez 4 lata od premiery. Planowane przepisy unijne nakazywałyby aktualizować go nadal.

Samsung Galaxy Note 9 trafił na rynek w 2018 roku i od tamtego czasu był aktualizowany do dzisiaj. Samsung wydawał poprawki bezpieczeństwa zgodnie ze swoim trybem częstotliwości, czyli ostatnio już tylko raz na kwartał, ale robił to regularnie. Ostatnio wydany pakiet był natomiast ostatnim dla Note'a 9 - sygnalizuje SamMobile. Co ciekawe, gdyby obowiązywały już przepisy proponowane przez KE, smartfon musiałby dostawać poprawki jeszcze co najmniej do połowy 2023 roku.

Lista obecnie aktualizowanych smartfonów Samsunga uległa więc siłą rzeczy zmianom. Galaxy Note 9 nie jest już na niej obecny wcale, pojawiły się za to świeże Galaxy Z Flip 4 oraz Z Fold 4, które w najbliższym czasie będą otrzymywać poprawki bezpieczeństwa w możliwie szybkim tempie. Telefony z serii Note 10 będą teraz otrzymywać łatki tylko raz na kwartał - dotychczas były aktualizowane co miesiąc.

Dla użytkowników opisywanych smartfonów Samsunga, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, może to oznaczać konieczność zaplanowania w niedalekiej przyszłości zakupu nowego telefonu. Android aktualizowany rzadziej (lub wcale) to zwiększona szansa dla oszustów, którzy starają się wykorzystać wszystkie niedoskonałości zabezpieczeń, by infekować urządzenia i wykradać z nich dane.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)