Samsung ma ciekawy pomysł na usunięcie wycięcia na ekranie. To może być koniec notcha

iPhone XS
iPhone XS

20.10.2018 20:44, aktual.: 21.10.2018 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wrześniu 2017 roku został zaprezentowany iPhone X, który przyniósł największe zmiany w 10-letniej historii smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. W Cupertino wreszcie zdecydowano się, aby wprowadzić prawie bezramkowe wzornictwo, a wraz z nim jeden z najbardziej charakterystycznych elementów – wzbudzającego duże emocje notcha, czyli wycięcie na górze wyświetlacza. Notch pojawił się także w nowym iPhonie XS. Samsung ma jednak pracować nad usunięciem tego elementu.

Wielu producentów smartfonów, często nie mających własnego pomysłu na wygląd produkowanych urządzeń, szybko skopiowało rozwiązanie Apple. Na rynku mamy teraz wysyp smartfonów z różnymi wycięciami na ekranie. Jednakże Samsung zdecydował się nie podążać za tłumem i nie zastosował notcha w żadnych swoim smartfonie. Co więcej, nie planuje wprowadzać wycięcia i ma pomysł, aby mimo tego zastosować wyjątkowo smukłe ramki na górze i dole ekranu.

Nowe topowe smartfony Samsunga (Galaxy S9 czy Galaxy Note 9) posiadają smukłe ramki po bokach. Jednakże już na górze i dole pozostawiono więcej przestrzeni. Nad wyświetlaczem została ona wykorzystana do zamontowania czujników, głośnika i przedniej kamerki. Niebawem jednak może się to zmienić. Samsung Display, oddział firmy specjalizujący się w produkcji wyświetlaczy, podczas zamkniętej konferencji w Chinach zaprezentował przyszłe plany. Południowokoreański producent zamierza bowiem schować czujniki i kamerkę pod ekranem. Niestety, nie zostały podane żadne szczegóły dotyczące opracowywanej technologii. Aczkolwiek niektórzy sugerują, że miałaby ona zadebiutować już w 2019 roku.

Szersza ramka w Samsungu Galaxy Note 10.
Szersza ramka w Samsungu Galaxy Note 10.

Samsung zamierza pod wyświetlaczem umieścić także czytnik linii papilarnych, a także wykorzystać ekran jako głośnik. Warto zaznaczyć, że Koreańczycy dostarczają ekrany do iPhone’a X. Możliwe więc, że już niebawem notch zniknie także ze smartfonów Apple. Raczej nie stanie się to w następnym roku, w którym mamy zobaczyć trzy iPhone’y będące tylko usprawnionym wydaniem tegorocznych modeli. Jednakże możliwe, że notch jest tylko przejściowym rozwiązaniem, który został wymuszony przez moduł Face ID i i cały zestaw czujników montowanych z przodu. Apple już wcześniej zgłosiło patent, który opisywał ukrycie czujników pod ekranem.

Według nieoficjalnych informacji Samsung Galaxy S10, którego premiery należy spodziewać się w pierwszym kwartale 2019 roku, ma posiadać czytnik wbudowany w wyświetlacz. Trudno w tym momencie określić, jak zostanie rozwiązana kwestia szerszych ramek na górze i dole ekranu. Jedno jest jednak pewne – z pewnością nie zobaczymy notcha.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (64)
Zobacz także