SkyDrive dla iOS w końcu zaktualizowany, Microsoft dogadał się z Apple

SkyDrive dla iOS w końcu zaktualizowany, Microsoft dogadał się z Apple

05.04.2013 14:00

Apple i Microsoft najpierw kłócili się o nazwę App Store, potem o opłaty za subskrypcję SkyDrive. W grudniu ubiegłego roku Apple odrzucił aktualizację aplikacji do obsługi SkyDrive dla iOS, która wprowadzała możliwość dokupienia przestrzeni dyskowej, gdyż jej wydawca nie zgodził się na 30% prowizję. Problem w tym, że za SkyDrive można zapłacić w różnych miejscach, więc jeśli użytkownik dokupi sobie przestrzeń z poziomu iOS, a potem przestanie korzystać z urządzenia, bo kupi sobie Lumię, Apple zatrzyma 30% opłaty. Niestety, na takich konfliktach najczęściej cierpimy właśnie my — odbiorcy usług.

Po roku od wydania SkyDrive 2.0 Apple dopuścił do App Store wersję 3.0 aplikacji. Nowy SkyDrive dla iOS obsługuje iPada Mini i iPhone'a 5, ma nowe ikony, wprowadza zaawansowane opcje pracy ze zdjęciami, lepiej integruje się z innymi aplikacjami… i nadal nie pozwala dokupić sobie dodatkowej przestrzeni w aplikacji. Oficjalnie takie opóźnienie nie jest niezwykłe, ale deweloperzy twierdzą, że Apple odrzucał kolejne wersje, które umożliwiały kupienie subskrypcji z wykorzystaniem zewnętrznych mechanizmów. Koniec końców subskrypcję na iOS trzeba będzie kupić przez stronę. Nie ma również możliwości założenia nowego konta z poziomu aplikacji.

350036900591134657

Microsoft musiał znaleźć obejście tego problemu albo dogadać się z właścicielem App Store (bardziej prawdopodobne jest to drugie). Komentarz z Redmond mówi między innymi o tym, że pracowali z firmą Apple aby stworzyć rozwiązanie, na którym skorzystają nasi wspólni klienci. Nie jest to najlepsze możliwe rozwiązanie, ale przynajmniej są jakieś widoki na normalne korzystanie z usług Microsoftu na urządzeniach z jabłkiem.

Awantura o SkyDrive to preludium do planowanego wydania Office dla iPada. Krążą plotki, że jedyną możliwością zdobycia pakietu biurowego Microsoftu dla iOS będzie kupowanie subskrypcji Office 356, która pozwala przecież na pracę na wielu urządzeniach. Tak samo, jak w przypadku SkyDrive, gdyby mozna było wykonać płatności z poziomu aplikacji, Apple dostałby 30% opłaty za dostęp do pakietu z maszyn z Windows, Maków, urządzeń z Androidem i Windows Phone, które mu się nie należą.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)