Smartfony Nexus automatycznie połączą się z otwartymi sieciami Wi-Fi

Smartfony Nexus automatycznie połączą się z otwartymi sieciami Wi‑Fi

Smartfony Nexus automatycznie połączą się z otwartymi sieciami Wi-Fi
25.08.2016 14:49

Smartfony z serii Nexus zostaną w najbliższych tygodniach wyposażone w Asystenta Wi-Fi. Zadaniem nowej funkcji będzie zmniejszenie wykorzystania pakietów danych. W tym celu smartfon będzie automatycznie łączył się z otwartymi sieciami Wi-Fi.

Wi-Fi Assistant został zaprojektowany dla Project Fi, czyli usługi Google, która pozwoliła firmie wejść na rynek komórkowych operatorów wirtualnych. Project Fi to przede wszystkim możliwość prowadzenia rozmów głosowych i wysyłania wiadomości korzystając wyłącznie z sieci Wi-Fi. Oczywiście wykorzystywana jest także sieć komórkowa, ale nacisk położony jest na łączenie się punktami Wi-Fi, gdy tylko jest to możliwe.

Asystent Wi-Fi ma być teraz dostępny także dla osób nie subskrybujących usługi Project Fi. Będą mogły z niego skorzystać osoby posiadające smartfony z serii Nexus, które działają pod kontrolą Androida w wersji 5.1 Lollipop lub wyższej. Nowa funkcja ma na celu zmniejszenie ilości danych przesyłanych w ramach sieci komórkowej. Smartfon będzie automatycznie łączył się z wybranymi sieciami Wi-Fi, a samego przejścia mamy ponoć w ogóle nie odczuwać.

Obraz

Nie zapomniano także o kwestiach prywatności. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas łączenia się z otwartymi sieciami Wi-Fi, cały ruch będzie automatycznie przechodził przez VPN Google. Asystent Wi-Fi cały czas będzie sprawdzał przepustowość sieci, a jeśli połączenie będzie zbyt wolne lub niestabilne, to odłączy użytkownika od Wi-Fi. Jednocześnie Asystent będzie poszukiwał bardziej optymalnego połączenia.

Niestety w Polsce nie będziemy mogli korzystać z nowej funkcji. Będzie ona dostępna w USA, Kanadzie, Meksyku, Wielkiej Brytanii oraz krajach skandynawskich. Szkoda, bo polscy użytkownicy Nexusów mogliby znacząco zmniejszyć wykorzystanie sieci komórkowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)