Snapchat nie uwzględnił mody na ekrany z otworami. Aplikacja nie działa na nich prawidłowo

Snapchat nie uwzględnił mody na ekrany z otworami. Aplikacja nie działa na nich prawidłowo

Snapchat nie uwzględnił mody na ekrany z otworami. Aplikacja nie działa na nich prawidłowo
Redakcja
06.05.2019 16:52, aktualizacja: 06.05.2019 19:25

Masz Galaxy S10+ lub inny smartfon z tego typu ekranem i korzystasz ze Snapchata? Masz problem.

Ciekawy błąd w aplikacji Snapchat odkrył twitterowicz @v3ktorious. Podczas prowadzenia wideorozmowy na Galaxy S10+ zauważył on, że na ekranie nie widać przycisku odpowiedzialnego za kończenie połączenia. Okazało się, że ten został umieszczony dokładnie w miejscu, w którym znajduje się otwór skrywający podwójny aparat.

Skrawek wirtualnego przycisku jest widoczny, więc przy odrobinie chęci rozmowę można zakończyć, ale - jak zauważa @v3ktorious - najpierw trzeba wiedzieć, że ten przycisk się tam znajduje. Wspomniany twitterowicz początkowo był przekonany, że to tylko błędnie wyświetlony interfejs. Jeśli świeżo upieczony użytkownik Snapchata zainstaluje apkę od razu na S10+ lub podobnym smartfonie, może dość do wniosku, że wideorozmów w ogóle nie za się zakończyć.

Ktoś ewidentnie odwalił fuszerkę

Warto zauważyć, że w kwietniu Snapchat doczekał się zupełnie nowej aplikacji na Androida, która - według zapewnień twórców - została "napisana od zera".

Pal licho, gdyby chodziło o niszową aplikację lub jakiś mało popularny telefon. Mowa jednak o apce, z której korzystają setki milionów użytkowników oraz najpopularniejszym flagowcu z Androidem na rynku. No i o jednym najważniejszych tegorocznych trendów w ogóle, bo przecież nie tylko Samsung ma w swojej ofercie smartfony z otworami w ekranie.

Nie pierwszy raz ekrany o nieregularnych kształtach sprawiają deweloperom problemy

Gdy w 2018 roku rynek został zasypany smartfonami z wyświetlaczami z wcięciem, nie bardzo radził sobie z nimi Instagram. W trybie Stories obok wcięcia wyświetlany był czarny pasek, który zasłaniał klawisze nawigacyjne.

Obraz

Na szczęście problem ten został dość szybko rozwiązany. Minął jednak rok, a bezpośredni konkurent Snapchata zalicza podobną wpadkę.

Aplikację Snapchat na Androida i iOS znajdziesz w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)