Spotify Premium. Darmowy okres potrwa znacznie dłużej

Spotify Premium. Darmowy okres potrwa znacznie dłużej

Alex Norström ze Spotify zapowiada nowości
Alex Norström ze Spotify zapowiada nowości
Redakcja
22.08.2019 13:49

Abonamentowe usługi przeważnie pozwalają na sprawdzenie ich przez jakiś czas za darmo. Zwykle jest to miesiąc. Spotify postanowiło wydłużyć ten okres - bezpłatne testy potrwają naprawdę długo.

Dotychczas pierwszy miesiąc w Spotify był za darmo. Teraz okres próbny potrwa trzy miesiące.

Spotify wprowadza przedłużony okres bezpłatnego użytkowania Spotify Premium do swojej nieograniczonej czasowo oferty dla użytkowników na całym świecie. Od dziś mogą z niego skorzystać użytkownicy indywidualni oraz studenci (na rynkach, gdzie plan jest już dostępny), a w nadchodzących miesiącach subskrybenci planu Premium dla rodziny oraz Premium Duo (na rynkach, gdzie oferty zostały już wprowadzone).

Co ważne, oferta dotyczy użytkowników, którzy jeszcze z konta Premium nie korzystali. Spotify liczy, że darmowe trzy miesiące zdążą przyzwyczaić do usługi. Choć mówiąc szczerze, jeżeli komuś nie wystarczył miesiąc, żeby przekonać się do tak opłacalnej oferty, to trudno mi uwierzyć, by po 3 miesiącach zmienił zdanie. Ale pod względem wizerunku to ciekawa akcja.

Tym bardziej że abonamentowe serwisy raczej skracają okres próbny. Ba, np. Netflix całkowicie zrezygnował z takiej opcji w Polsce.

Ostatnie dni to dowód na to, że Spotify szuka sposobu na pozyskanie nowych użytkowników, a co za tym idzie - nowych źródeł zysku. Innym pomysłem mogą być podwyżki abonamentu. Na razie na szczęście ceny nie rosną, za to usługa wzbogaci się niebawem o nowe opcje.

To był niezwykle ważny tydzień dla Spotify Premium z dwoma kamieniami milowymi – jednym z nich jest wprowadzenie innowacyjnej oferty planu Premium dla rodziny, drugim zaoferowanie bezpłatnych pierwszych 3 miesięcy oferty Premium dla użytkowników, którzy dotychczas nie korzystali z Premium. Te decyzje są potwierdzeniem zaangażowania Spotify w zapewnienie aktualnym użytkownikom Premium najwyższej jakości usług muzycznych i umożliwienie większej liczbie słuchaczy na całym świecie dostępu do bogatej oferty planu Premium. I z pewnością to jeszcze nie wszystko, co planujemy wprowadzić! - Alex Norström, Spotify Chief Premium Business Officer

Aplikację Spotify można pobrać z naszego katalogu oprogramowania. Dostępne jest wydanie m.in. na Androida oraz iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)