Spotify Premium. Zmiany w ofercie dla rodziny. Mają zrekompensować podwyżki?

Zmiany w Spotify Premium
Zmiany w Spotify Premium
Redakcja

20.08.2019 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spotify rozszerzy opcje w abonamencie Premium dla osób posiadających konto rodzinne. Usługa pozwalająca słuchać muzyki nawet 6 użytkownikom zostanie wzbogacona o nowe opcje.

Najważniejsza nowość to przede wszystkim kontrola rodzicielska. Rodzice posiadający konto główne mogą kontrolować dostęp do kont podrzędnych za pośrednictwem filtra treści nieodpowiednich (Explicit Content Filter).

Spotify tłumaczy, że tę nowość zaproponowała sama społeczność. I nic dziwnego. YouTube Kids to duże ułatwienie dla rodzica, podobne filtry czy działy z treściami dla dzieci pojawią się w innych aplikacjach. A nie każda muzyka nadaje się do słuchania przez dzieci.

Kolejne nowości to Family Mix ("wyłączny dostęp do spersonalizowanej playlisty składającej się z utworów, które lubi cała rodzina") oraz Family Hub - łatwe narzędzie do zarządzania kontami w ramach planu rodzinnego.

Konto rodzinne w Spotify Premium kosztuje 29,90 zł miesięcznie. W odróżnieniu od pozostałych opcji abonamentowych, ta subskrypcja pozwala odtwarzać muzykę 6 członkom rodziny jednocześnie - pod warunkiem, że mieszkają pod tym samym dachem. Przynajmniej tak mówi regulamin.

Obraz

Rozszerzona oferta Premium dla rodziny od dziś dostępna jest w Irlandii. Wkrótce będzie ona wprowadzona również na wszystkich rynkach, gdzie plan Premium dla rodziny już funkcjonuje.

Możemy się zastanawiać, czy nowości nie mają związku z możliwymi podwyżkami abonamentu. Miałaby wynieść około 13 procent i zwiększyć koszt abonamentu rodzinnego z 15 na około 17 dolarów. W Polsce taki abonament kosztuje obecnie niecałe 30 złotych, a podobna podwyżka oznaczałaby zmianę ceny na niecałe 34 złote.

Obraz

Spotify nowymi funkcjami niejako mogłoby wytłumaczyć wzrost cen. Owszem, płaciłoby się więcej, ale coś za coś - przynajmniej oferta by się poszerzyła. Na razie to tylko gdybanie, bo informacje są nieoficjalne.

Aplikację Spotify można pobrać z naszego katalogu oprogramowania. Dostępne jest wydanie m.in. na Androida oraz iOS-a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)