Sprawdź WiFi Calling razem z Plusem – ruszyły publiczne testy z darmowymi połączeniami

Sprawdź WiFi Calling razem z Plusem – ruszyły publiczne testy z darmowymi połączeniami
Redakcja

29.01.2017 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polkomtel, operator sieci Plus, rozpoczyna kolejny etap testów usługi Wi-Fi Calling. Mogą w nich wziąć udział abonenci związani umową dla klientów indywidualnych. Chętni mogą złożyć prośbę o dołączenie do grona testerów, zapisując się na stronie internetowej.

Aby móc uczestniczyć w testach, należy posiadać smartfona działającego pod kontrolą Androida od wersji 4.4 wzwyż. Wsparciem objęto całkiem popularne modele: Samsung Galaxy Grand Prime, Galaxy S6, Galaxy S5, Galaxy Ace 4, LG G4, LG Leon 4G LTE oraz LG F70.

Obraz

Rejestracji należy dokonać na specjalnej stronie internetowej Plusa. Wybrani abonenci otrzymają link aktywacyjny do aplikacji WiFi Calling dostępnej w sklepie Google Play. W ramach testów możliwe jest bezpłatne prowadzenie i odbieranie rozmów w zasięgu każdej sieci Wi-Fi. Wszystkie połączenia będą się odbywały z wykorzystaniem własnego numeru telefonu w sieci Plus. Udział w testach jest bezpłatny, tak samo jak połączenia głosowe realizowane przez Wi-Fi – i to niezależnie od tego, czy nasi rozmówcy również są testerami nowej usługi, czy też nie.

Darmowe rozmowy przez Wi-Fi dostępne są również w wypadku połączeń zagranicznych. Jak czytamy na stronie Plusa, można bez żadnych opłat wykonywać i odbierać połączenia z terenu krajów Unii Europejskiej (w tym Polski), Norwegii, Islandii, Liechtensteinu na numery komórkowe i stacjonarne w krajach Unii Europejskiej (w tym do Polski), Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Liczba testerów jest ograniczona do 10000, a cała akcja trwa do 31 marca 2017 roku.

Pewnym ograniczeniem jest konieczność instalowania specjalnej aplikacji. Zapewne w ten sposób Plus chce zgromadzić jak najwięcej danych na temat sposobu wykorzystania usługi przez testerów. Być może później, kiedy WiFi Calling wejdzie już na stałe do oferty operatora, obowiązek ten zostanie zniesiony. W ten sposób działają już Play i T-Mobile, których klienci mogą rozmawiać za darmo przez własne WiFi, odpowiednio od października i listopada 2016 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)