Sprzedano już 2,1 miliona PS4, ale Czarny piątek w USA należał do Xboksów

03.12.2013 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie dalej jak wczoraj firma Sony pochwaliła się rekordową sprzedażą PlayStation 4 w Wielkiej Brytanii, a już ogłasza łączną liczbę wydanych graczom konsol od czasu jej premiery na pierwszych rynkach 15 listopada. W sumie w 32 krajach wykupiono oto przeszło 2,1 miliona sztuk PS4. To najlepszy wynik od lat i firma bardzo dziękuje fanom, którzy urządzenie nabyli oraz tym czekającym dopiero cierpliwie na swój egzemplarz.

#4ThePlayers | PlayStation 4 Launch

Ograniczona dostępność konsoli sprawiła jednak, że w Stanach Zjednoczonych w Czarny piątek, czyli ten miniony, kiedy to sklepy oferowały w atrakcyjnych promocjach wiele elektroniki, najlepiej sprzedawały się oba Xboksy. InfoScout przeanalizował ponad 100 tysięcy paragonów z popularnych sklepów sieciowych (Walmart, Target, Best Buy czy GameStop) i spośród kupowanych konsol 31% nabywców decydowało się na Xboksa One (w cenie 499 dolarów), zaś aż 30% na Xboksa 360 (któremu pomogła jednak cena 99 dolarów). Na trzecim było PlayStation 3 (15%, najtaniej za 149 dolarów) i dopiero na czwartym PS4 (też 15%, w cenie 399 dolarów). Wynik 6% należał do Wii U (275 dolarów).

Zarówno Sony, jak też Microsoft mogą się cieszyć, a wielu graczom w Polsce pozostaje dopiero szykować się na przeskok na nową generację. Co prawda PlayStation 4 jest u nas w kraju od 29 listopada, lecz ilość egzemplarzy konsoli na nasze sklepy również rozczarowywała, więc osoby bez zamówień przedpremierowych mogły tylko obejść się smakiem w dniu premiery. W popularnych marketach z elektroniką nowa partia powinna być jednak dostępna już 6 grudnia. Xbox One to jeszcze odleglejszy temat. Sprzęt pojawił się tylko na 13 rynkach, więc obecnie pozostaje sprowadzenie go sobie ewentualnie z zagranicy (najczęściej Niemiec). Kiedy wejdzie u nas oficjalnie wciąż nie wiadomo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)