Tajny kod w WhatsAppie. Funkcja, którą wielu doceni

Tajny kod w WhatsAppie. Funkcja, którą wielu doceni

Zmiany w WhatsApp
Zmiany w WhatsApp
Źródło zdjęć: © unsplash
08.10.2023 11:59, aktualizacja: 08.10.2023 12:20

WhatsApp pracuje nad nową funkcją, która z pewnością trafi w gusta wielu użytkowników. Opracowywana właśnie opcja zakłada możliwość zastosowania tajnego kodu, który odblokuje dostęp do wybranych konwersacji.

WhatsApp pracuje nad wprowadzeniem nowej funkcji, która zwiększy bezpieczeństwo i prywatność rozmów. Jak podaje redakcja serwisu WABetaInfo, chodzi o możliwość stosowania tzw. sekretnego kodu. Posłuży on do zablokowania określonych czatów, co może znaleźć zastosowanie zarówno w sprawach służbowych, jak i prywatnych.

Nowa opcja, nad którą pracują twórcy WhatsAppa, nie trafiła jeszcze do ogólnego dostępu. W programie testów beta nadal nie można jej testować, ponieważ wciąż nie jest na to gotowa. Tym niemniej możemy zobaczyć podgląd, jak funkcja ta będzie wyglądać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tajemniczy kod można ustawić w WhatsAppie dla określonych, zablokowanych czatów. Zapewni to dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Rozwiązanie to można wykorzystać do zabezpieczenia wiadomości prywatnych lub do oddzielenia sfery prywatnej od sfery zawodowej, na przykład przez zablokowanie czatów firmowych.

Po wprowadzeniu tajnego kodu odblokowany zostaje dostęp do zabezpieczonych czatów. Będzie można je wykorzystywać nawet przez pasek wyszukiwania. Nowa funkcja będzie działać na wszystkich urządzeniach, z poziomu których korzysta się z danego konta. Obecnie z blokady czatu można korzystać tylko na pojedynczym urządzeniu, o czym informowano na oficjalnym blogu WhatsAppa.

Nowa funkcja WhatsAppa nie trafiła jeszcze do testów beta, w związku z czym trudno wskazać, kiedy pojawi się w pełnej wersji komunikatora.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)