Nowość w WhatsAppie. Logowanie będzie prostsze

Nowość w WhatsAppie. Logowanie będzie prostsze

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
08.07.2023 19:42

WhatsApp niebawem może otrzymać nową funkcję, która ułatwi logowanie się na dodatkowych urządzeniach. W zapomnienie może odejść dobrze znane skanowanie kodu QR. Najnowsza aktualizacja wprowadza nowy, prostszy sposób.

WhatsApp wprowadza nową opcję. W wersji beta aplikacji, oznaczonej numerem 2.23.14.18, wdrożono nowy sposób logowania się na nowym urządzeniu w aplikacji WhatsApp Web. Od tej pory do zalogowania się będzie można wykorzystać numer telefonu, zapominając tym samym o skanowaniu kodu QR.

Jak podaje redakcja serwisu wabetainfo.com, w najnowszej aktualizacji aplikacji WhatsApp na urządzenia z systemem Android udostępniono już opcję logowania się do WhatsApp Web po podaniu numeru telefonu. Do weryfikacji użytkownika konieczne jest wykorzystanie jednorazowego kodu. Opcja ta ma stanowić alternatywę dla skanowania kodu QR, które nie zawsze jest wygodne, a czasem może stanowić problem dla użytkowników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rzadką sytuacją, do której odwołują się redaktorzy serwisu WABetaInfo, może być na przykład uszkodzenie aparatu w smartfonie. Jeśli ktoś ma taki problem, nie może skorzystać z WhatsApp Web, ponieważ w tej chwili jedyną możliwością jest logowanie przez skanowanie kodu QR.

Warto podkreślić, że wdrażana funkcja pozwala tylko na połączenie telefonu z aplikacją WhatsApp Web. Oznacza to, że w ten sposób nie da się połączyć konta z nowym urządzeniem mobilnym.

Dziennikarze serwisu WABetaInfo.com podkreślają, że wdrożenie nowej funkcji do kanału testów WhatsApp odbywa się na szeroką skalę, co oznacza, że nie wszyscy muszą otrzymać do niej dostęp w tym samym czasie. Niektórzy testerzy mogą być zmuszeni do odczekania kilku dni.

To kolejna z nowości w WhatsAppie dla urządzeń z systemem Android. Niedawno informowaliśmy o zmianach dotyczących wysyłania naklejek podczas korzystania z czatu w aplikacji WhatsApp.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)