Zmiany w WhatsAppie. Wiadomości będą wyglądać inaczej

Zmiany w WhatsAppie. Wiadomości będą wyglądać inaczej

Zmiany w WhatsApp
Zmiany w WhatsApp
Źródło zdjęć: © Pixabay
22.08.2023 12:54

WhatsApp pracuje nad wprowadzeniem nowych funkcji, dzięki którym wiadomości tekstowe będą wyglądały inaczej. Użytkownicy mogą otrzymać kilka nowych możliwości formatowania wiadomości w popularnym komunikatorze.

Wiadomości tekstowe w WhatsAppie mogą niebawem wyglądać bardziej atrakcyjnie. Jak podają autorzy serwisu wabetainfo.com, obecnie trwają prace nad wdrożeniem nowego rodzaju formatowania wiadomości w komunikatorze. Kilka nowych funkcji może znacząco poprawić czytelność rozmów w określonych przypadkach.

Nowe opcje formatowania wiadomości tekstowych są obecnie wdrażane w aplikacji desktopowej WhatsApp. Nie zostały one jeszcze udostępnione szerokiemu gronu testerów, w związku z czym można się spodziewać, że zanim trafią do pełnej wersji komunikatora na poszczególne platformy, może minąć sporo czasu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W ramach nowych funkcji WhatsApp zaoferuje kilka rodzajów formatowania tekstu. Wśród opracowywanych właśnie funkcji pojawią się trzy nowe rodzaje formatowania tekstu.

Formatowanie tekstu w WhatsAppie
Formatowanie tekstu w WhatsAppie© WABetaInfo

Pierwszy z nich to blok kodu. Jest to specjalny rodzaj formatowania, który przyda się osobom, które pracują w branży IT lub innej, gdzie pracownicy względnie często wymieniają się między sobą liniami kodu.

Kolejna funkcja jest już znacznie bardziej uniwersalna. Chodzi tu bowiem o cytowanie. W odróżnieniu od obecnej już w WhatsAppie funkcji odpowiedzi na wiadomość, formatowanie tekstu pozwoli na odwołanie się do określonej części danej wiadomości lub nawet do pojedynczych słów.

Ostatnia z nowości, które mogą niebawem trafić do WhatsAppa to nic innego jak wypunktowane listy, czyli prosta opcja, która może wyraźnie poprawić czytelność wiadomości.

Jak czytamy w serwisie WABetaInfo, nowe funkcje obecnie testowane są w aplikacji WhatsApp na komputery stacjonarne, ale autorzy twierdzą, że trwają prace nad wprowadzeniem możliwości takiego formatowania w aplikacjach na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)