Tego nie można przegapić – Microsoft z całoekranowym przypomnieniem o Windowsie 10

Tego nie można przegapić – Microsoft z całoekranowym przypomnieniem o Windowsie 10

Tego nie można przegapić – Microsoft z całoekranowym przypomnieniem o Windowsie 10
07.07.2016 12:02, aktualizacja: 07.07.2016 13:08

No dobrze, użytkownicy Windowsa 7 i 8.1 już chyba przywykli doGwx.exe, sama przypominajka o możliwości uaktualnienia systemu doWindowsa 10 nieco się ucywilizowała, pozwalając wreszciezrezygnowaćz darmowego uaktualnienia… ale to nie wszystko. Zanim programdarmowych uaktualnień skończy się 29 lipca tego roku, zobaczyciejeszcze powiadomienie, którego przegapić się nie da. Na całyekran.

Na trzy tygodnie przed zakończeniem darmowych uaktualnień,użytkownicy Windowsa 7 i 8.1 zobaczyćmają przygotowany w stylu Modern UI komunikat, który przerwieim pracę – za co Microsoft przeprasza – ale jest to po prostubardzo ważne. Microsoft bowiem zaleca uaktualnienie do Windowsa 10,najbezpieczniejszego Windowsa jaki kiedykolwiek powstał, któregowybrało już ponad 300 mln użytkowników. A jeśli okaże się, żenie spełnia on oczekiwań, to w ciągu 31 dni będzie możnapowrócić do poprzedniego systemu.

To jest ważne, Windows 10  (źródło: microsoft.com)
To jest ważne, Windows 10 (źródło: microsoft.com)

Dwa duże przyciski w prawym dolnym rogu pozwalają włączyćaktualizację już teraz, lub przesunąć przypomnienie na później.Ciekawsze są linki po lewej – za ich pomocą można poprosić owyświetlenie tego powiadomienia jeszcze trzy razy, lub na dobre (?)zrezygnować z powiadomień o Windowsie 10.

Ten ostatni zryw Microsoftu może pomóc nowemu Windowsowi wosiągnięciu liczby nawet 400 mln instalacji do końca lipca – takprzynajmniej uważaPaul Thurrot, co by nie mówić, autorytet od wszystkiego comicrosoftowe. Co jednak dalej? Obecna liczba ponad 350 mln urządzeń(zauważcie – nie użytkowników) nie wydaje się nierealną. Widaćto dobrze po obserwacjach rynku gier, gracze bowiem najszybciejprzesiadają się na nowy system. W czerwcu na Steamie z Windowsa 10korzystało ponad 44% użytkowników systemów Microsoftu, a tedominują absolutnie, korzysta z nich 95,5% użytkowników tejplatformy.

Tempo wzrostu po 29 lipca zapewne mocno zwolni, Thurrot sugeruje,że w najlepszym razie „dziesiątek” przybędzie po 200 mlnrocznie, przede wszystkim z nowymi pecetami. To jednak oznacza, żedo końca 2018 roku nie uda się spełnić planu 1 mld Windowsów 10,które obiecywał Terry Myerson, wiceprezes Microsoftu. Czy jednak mato takie znaczenie? Microsoft w zasadzie osiągnął to, cozamierzał. Nawet jeśli będzie to później niż wcześniej, toosiągnięcie miliarda instalacji w końcu się dokona, a to utworzyćmiałoby najpopularniejszą na świecie jednolitą platformęsoftware’ową, nie tylko z pecetami, hybrydami i tabletami, ale teżsmartfonami, konsolami i goglami wspomaganej rzeczywistości.

O ile oczywiście wcześniej nie zrobi tego Google – bo póki coto system z zielonym robocikiem rośnie szybciej od Windowsa.Jesienią 2015 roku na świecie było aktywnych 1,4 mld androidowychurządzeń, a dziennie przybywało ich po około półtora miliona. Inie ma przecież żadnych gwarancji, że Android pozostanie tylko naurządzeniach mobilnych, ewentualnie jakichś przystawkachtelewizyjnych – ostatnie zmiany w ChromeOS-ie pokazują, że Google nie zamierza się ograniczać w tejkwestii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)