Telefon z numeru +393511020815. Dzwonią nawet do Polaków

Nieodebrane połączenie z Włoch
Nieodebrane połączenie z Włoch
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

23.05.2023 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy Polak może dostać podejrzane połączenie z kierunkowego +39. Jest to telefon z Włoch i w pierwszej chwili można podejrzewać, że to znane oszustwo typu wangiri. Z informacji w sieci wynika jednak, że sytuacja z numerem +393511020815 jest nieco inna.

Połączenie z numeru +393511020815 jest bowiem długie i bez problemu można je odebrać, a to inny schemat, niż w przypadku typowego wangiri, kiedy dzwoniącemu chodzi tylko o "puszczenie sygnału" i nakłonienie odbiorcy do wykonania płatnego połączenia zwrotnego. Jak wynika z informacji włoskiego serwisu Tellows, wspomniany numer jest wykorzystywany przez telemarketerów w natarczywy sposób.

Numer +393511020815 ma negatywną ocenę, był wyszukiwany przez użytkowników ponad 700 razy i przez wielu klasyfikowany jest jako wykorzystywany w agresywnej reklamie i oszustwo. Niektórzy podają, że jest to po prostu głuchy telefon. Słowem - lepiej nie odbierać tego połączenia, a tym bardziej oddzwaniać na taki numer. Nie można bowiem wykluczyć, że jest płatny, a wówczas można narazić się na dodatkowe koszty.

W kontekście połączeń z nieznanych numerów trzeba też pamiętać o ogólnych zasadach bezpieczeństwa, w tym o ograniczonym zaufaniu. Odbierając nieznane połączenie można bowiem paść ofiarą spoofingu telefonicznego i zakładać, że prowadzi się rozmowę na przykład z pracownikiem banku, podczas gdy w praktyce jest to oszust. Lepiej zachować zdrowy rozsądek i reagować na wszelkie telefoniczne komunikaty bez emocji, dopiero później analizując sprawę samodzielnie, np. podczas wizyty w banku.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)