Telegram 4.0: płatności, Telescope, wiadomości wideo i konkurs

Telegram 4.0: płatności, Telescope, wiadomości wideo i konkurs

Telegram 4.0: płatności, Telescope, wiadomości wideo i konkurs
Oskar Ziomek
22.05.2017 10:35

Znajdujący się w naszej bazie w pierwszej dziesiątce najchętniej pobieranych komunikatorów na Androida oraz iOS-a Telegram, otrzymał aktualizację do wersji 4.0. To jedna z większych modyfikacji w ostatnim czasie: w komunikatorze pojawiają się wiadomości wideo, nowy kanał publicznego promowania treści, wbudowane płatności pozwalające na zamawianie usług i produktów oraz (testowy jak na razie) szybki podgląd treści z zewnętrznych witryn. Z nim też związany jest ogłoszony przy okazji konkurs, w którym pula nagród wynosi aż 200 tysięcy dolarów.

Wiadomości wideo i Telescope

Do komunikatora trafia możliwość nagrywania filmów i wysyłania ich znajomym, podobnie jak normalnych wiadomości. Ma to przebiegać wyjątkowo szybko za sprawą kompresji oraz automatycznego wgrywania treści na serwery Telegramu na bieżąco, jeszcze w trakcie nagrywania materiału. Aby rozpocząć nagranie wystarczy dotknąć i trzymać przycisk nagrywania, jednak skorzystać można także z gestu, aby nagrywanie trwało bez konieczności dotykania ekranu. Podobne sterowanie wprowadzono teraz również do funkcji nagrywania dźwięku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bezpośrednio z opcją tworzenia filmów łączy się teraz także uruchomiony serwis Telescope. To platforma hostingowa, umożliwiająca dzielenie się nagraniami stworzonymi w Telegramie również z osobami z zewnątrz, które nie posiadają konta w komunikatorze. Za każdym razem, kiedy stworzymy nowe nagrania i będziemy chcieli je upublicznić, filmik będzie pojawiał się na stronie kanału, pod adresem telesco.pe/nazwa_kanału, skąd będzie można udostępniać go dalej.

Płatności

W Telegramie znalazło się miejsce dla systemu płatności. Nie chodzi tu o niewielkie przelewy pomiędzy użytkownikami, ale o możliwość uiszczania opłat, w odpowiedzi na przysyłane do nas oferty przez boty. Wystarczy zaakceptować kwotę, w razie konieczności dokonać dwuetapowej weryfikacji i w ten sposób zamówić pizzę, zapłacić za nowe buty, zamówić taksówkę lub doładować miesięczny bilet.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To wizja twórców, która być może wkrótce będzie możliwa do zrealizowania. Na tę chwilę płatności współpracują jedynie z usługodawcą Stripe, ale docelowo oferta będzie dużo szersza. Płatności mają być już niebawem dostępne dla programistów z Indii, Nigerii, Kenii, Ghany i nie tylko, a docelowo trafić do ponad 190 krajów dzięki obsłudze PaymentWall. Sposób działania można natomiast sprawdzić już teraz, dokonując „zakupów” proponowanych przez @ShopBot.

Instant View dla każdego i konkurs

Kolejną nowością jest rozszerzenie możliwości Instant View, czyli podglądu zawartości stron, do których przesyłamy linki, wykluczającego użycie przeglądarki. Dzięki niemu treści dopasowywane są do mobilnych urządzeń, nawet wówczas, gdy oficjalnie tego typu witryna nie jest oferowana. Po kliknięciu w hiperłącze, użytkownik nie jest przenoszony do przeglądarki, ale do szybkiego podglądu, który zgodnie z zapewnieniami, z uwagi na przechowywanie treści na serwerach Telegramu, zapewnia tytułowe natychmiastowe wyświetlenie zawartości.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aby wszystko mogło sprawnie zadziałać, niezbędne jest wcześniejsze skorzystanie z szablonów, by wygląd ładowanej strony odpowiadał oczekiwaniom twórców. Aby zachęcić wszystkich do działania w tym kierunku, Telegram ogłosił przy tym konkurs, w którym do wygrania jest łącznie 200 tysięcy dolarów.

Zadanie polega na utworzeniu zestawu reguł dla konkretnych witryn, według których będą ładować swoją zawartość do podglądu Instant View. Za każdą dobrze opisaną stronę wygrać można od 50 do 100 dolarów, zaś zwycięzca całego konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy. Aby wziąć udział wystarczy odwiedzić stronę konkursową i przystąpić do działania.

Telegram w najnowszych wersjach jest dostępny do pobrania z naszej bazy programów. Występuje w wersjach dla większości najpopularniejszych platform: dla systemu Windows, na macOS-a, dla Androida, dla iOS-a oraz Windows Phone'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)