Telegram 4.3: sporo nowości, w tym lepsze rozmowy grupowe i naklejki

Telegram 4.3: sporo nowości, w tym lepsze rozmowy grupowe i naklejki

Telegram 4.3: sporo nowości, w tym lepsze rozmowy grupowe i naklejki
04.09.2017 16:00

Użytkownicy Telegrama, komunikatora stawiającego na prywatność rozmów, otrzymali dość sporą paczkę aktualizacji. Tym razem twórcy skupili się na uczynieniu aplikacji wygodniejszej i dającej szybszy dostęp do wybranych funkcji czy ulubionych elementów. Zmian doczekały się m.in. rozmowy grupowe czy naklejki.

Nowa wersja Telegrama została oznaczona jako 4.3 i skierowana jest dla użytkowników Androida i iOS-a. Pierwszą nowość zobaczymy w rozmowach grupowych, które zyskały dodatkową opcję informowania o nieprzeczytanych wiadomościach. Jeśli zostaniemy oznaczeni w danej rozmowie za pomocą @nazwa_użytkownika, to symbol ‘@’ pojawi obok licznika wiadomości. Dotykając nowego przycisku zostaniemy od razu przeniesieni do odpowiedniego momentu. Znika on dopiero po przeczytaniu wszystkich wiadomości, w których zostaliśmy wspomnieni.

Obraz

Nowości dotyczą także naklejek. W związku z tym, że każdy może tworzyć własne naklejki, powiększając bazę tych już dostępnych, codziennie przybywa tysiące nowych naklejek. Twórcy więc zdecydowali się na możliwość wyboru ulubionych naklejek. Będą one dostępne w górnej części panelu ze wszystkimi naklejkami, w sekcji oznaczonej gwiazdką.

Obraz

Z kolei w rozmowach grupowych, które liczą 100 lub więcej członków, będziemy mogli ustalić oficjalny zestaw naklejek dla wszystkich członków. Wybrane naklejki będą tymi używanymi podczas danej konwersacji.

Sekcja Zaproś znajomych została mocno przebudowana. Teraz nasze kontakty, które nie korzystają z Telegrama, ale mają wielu znajomych używających tej aplikacji, będą wyświetlane na początku. Ma to przyczynić się do zwiększenia liczby użytkowników komunikatora.

Obraz

Nowa wersja to także inne nowości. Aktualizacja przynosi obsługę Twitcha bezpośrednio w odtwarzaczu Telegrama, nowy wskaźnik pozwalający sprawdzić moc sygnału podczas rozmowy głosowej, możliwość edycji każdego wklejonego zdjęcia (iOS) i możliwość zaznaczenia wielu odbiorców wiadomości po przytrzymaniu palca (Android). Ponadto twórcy wspominają o możliwości szybkiego przejścia do momentu wysłania zdjęcia, gdy przeglądamy pliki w udostępnionych mediach oraz szybszej synchronizacji wiadomości – obie nowości dotyczą aplikacji na Androida.

Najnowszą wersję Telegrama znajdziecie już w naszej bazie – Android lub iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)