Telegram to ostatnia deska ratunku dla użytkowników Windows Phone'a

Telegram to ostatnia deska ratunku dla użytkowników Windows Phone'a

Telegram to ostatnia deska ratunku dla użytkowników Windows Phone'a
Oskar Ziomek
01.06.2017 12:16

Po tym, jak najwięksi producenci aplikacji zaczęli wycofywać się z dalszego tworzenia programów na starszą z mobilnych platform Windowsa, jej wytrwali użytkownicy musieli znaleźć alternatywy dla ulubionych programów. Wśród komunikatorów swoją pozycję umacnia właśnie Telegram: do testowej wersji z dopiskiem Preview dla Windows Phone'a oraz Windowsa 10 Mobile, trafiła obsługa połączeń głosowych.

Uzupełnienie Telegramu dla mobilnych platform Microsoftu to krok, po którym funkcję rozmów głosowych komunikator będzie oferować we wszystkich swoich wersjach, zarówno mobilnych, jak i tej dla Windowsa, MacOS-a i Linuksa. Choć nowość dla mobilnego Windowsa dostępna jest w tym momencie wyłącznie w wersji testowej, nie ulega wątpliwości, że docelowo pojawi się również w stabilnym wydaniu.

Użytkowników, szczególnie urządzeń z Windows Phonem, powinno to tylko cieszyć. Można bowiem uznać, że to jedna z ciekawszych, o ile nie najciekawsza aktualizacja aplikacji dla tego systemu w ostatnim czasie. Gwarantująca przy okazji dalszą użyteczność smartfonu, a przynajmniej w zakresie dostępności sensownego i coraz popularniejszego komunikatora, również z rozmowami głosowymi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dodajmy, że niedawno Telegram dla Windows Phone'a otrzymał także aktualizację uzupełniającą go między innymi o obsługę wiadomości wideo, płatności dla botów, nowe opcje wybierania zdjęć oraz funkcje aparatu. O części z nich informowaliśmy przy okazji premiery tych funkcjonalności dla pozostałych platform mobilnych. Gdy do tych zmian dodamy obsługę połączeń głosowych, szybko okaże się, że Telegram, przynajmniej na Windows Phonie, nie ma już (może poza WhatsAppem) konkurencji w grupie komunikatorów, szczególnie po uśmierceniu Facebook Messengera.

Stabilne wersje Telegramu dostępne są jak zwykle do pobrania z naszej bazy. Dostępna jest wersja dla Windowsa, Maka, Androida, iOS-a oraz opisywanego tu Windows Phone'a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)