Ten gest ją uratował. Poznała go na TikToku

Międzynarodowy gest Pomóż mi
Międzynarodowy gest Pomóż mi
Źródło zdjęć: © canadianwomen.org

08.11.2021 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TikTok to aplikacja skierowana przede wszystkim do młodych użytkowników. Jest to medium przede wszystkim rozrywkowe, gdzie obejrzeć można krótkie humorystyczne filmy bazujące na muzyce. Czasem jednak ratuje życie.

Nastolatka została uratowana z prawdziwych kłopotów dzięki temu, że poznała pewien gest na TikToku. Chodzi o międzynarodowy gest Pomóż mi, który polega na zaciśnięciu kciuka wewnątrz pięści. Jest to prosty sygnał, który jest uniwersalny na całym świecie i jego znajomość może przysłużyć się do czegoś dobrego.

16-letnia dziewczyna z Asheville w Karolinie Północnej została porwana. Ocaliło ją to, że kiedyś na TikToku poznała gest Pomóż mi i spróbowała pokazać go osobom postronnym. Jej wołanie o pomoc dostrzegł jeden z kierowców, który poinformował o całym zajściu policję i jechał za samochodem porywacza ponad 10 kilometrów, nie chcąc stracić go z oczu.

Kierowca przekazywał na bieżąco policji informacje na temat tego, dokąd jedzie porywacz, co w ostateczności pozwoliło ocalić życie młodej dziewczyny. Nie wiadomo, do ilu osób dziewczyna chciała dotrzeć tym gestem. Wiemy, że porywacz początkowo zabrał ją aż do Ohio, gdzie mieszka jego rodzina. Wyruszył w dalszą trasę, gdy jego bliscy dowiedzieli się, że nastolatka jest porwana. Ujęto go dopiero w Kentucky.

Sytuacja ta pokazuje, że media społecznościowe mają ogromną siłę i przy odrobinie dobrych chęci można przekuć je w coś pozytywnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także