TikTok to aplikacja skierowana przede wszystkim do młodych użytkowników. Jest to medium przede wszystkim rozrywkowe, gdzie obejrzeć można krótkie humorystyczne filmy bazujące na muzyce. Czasem jednak ratuje życie.

bEUtTluJ

Nastolatka została uratowana z prawdziwych kłopotów dzięki temu, że poznała pewien gest na TikToku. Chodzi o międzynarodowy gest Pomóż mi, który polega na zaciśnięciu kciuka wewnątrz pięści. Jest to prosty sygnał, który jest uniwersalny na całym świecie i jego znajomość może przysłużyć się do czegoś dobrego.

16-letnia dziewczyna z Asheville w Karolinie Północnej została porwana. Ocaliło ją to, że kiedyś na TikToku poznała gest Pomóż mi i spróbowała pokazać go osobom postronnym. Jej wołanie o pomoc dostrzegł jeden z kierowców, który poinformował o całym zajściu policję i jechał za samochodem porywacza ponad 10 kilometrów, nie chcąc stracić go z oczu.

Kierowca przekazywał na bieżąco policji informacje na temat tego, dokąd jedzie porywacz, co w ostateczności pozwoliło ocalić życie młodej dziewczyny. Nie wiadomo, do ilu osób dziewczyna chciała dotrzeć tym gestem. Wiemy, że porywacz początkowo zabrał ją aż do Ohio, gdzie mieszka jego rodzina. Wyruszył w dalszą trasę, gdy jego bliscy dowiedzieli się, że nastolatka jest porwana. Ujęto go dopiero w Kentucky.

Sytuacja ta pokazuje, że media społecznościowe mają ogromną siłę i przy odrobinie dobrych chęci można przekuć je w coś pozytywnego.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (0)
bEUtTlvH