Transmisje wideo na Facebooku już dostępne. Powtórzą sukces Periscope?

Strona głównaTransmisje wideo na Facebooku już dostępne. Powtórzą sukces Periscope?
06.04.2016 21:06
Transmisje wideo na Facebooku już dostępne. Powtórzą sukces Periscope?

Po dość nieoczekiwanym hicie, jakim okazała się aplikacja Periscope od Twittera, która umożliwia prowadzenie za pomocą smartfonu transmisji wideo, czas na Facebooka. Takie możliwości były w serwisie dostępne już od dłuższego czasu, jednak tylko w ograniczonej liczby użytkowników. Aż do dziś. [img=LiveEntryPointiOS]Dzisiejsza aktualizacja aplikacji Facebooka sprawa, że nadawać transmisję mogą już wszyscy… posiadacze urządzeń z iOS-em. Nie ma podstaw twierdzić, aby nie miała ona lada moment trafić także na Androida, zwłaszcza że Facebook opublikował już materiały na ten temat. Rozpocząć transmisję można z poziomu pola służącego do dodawania wpisów. Wśród rodzajów statusów znalazła się już „transmisja wideo na żywo”. Po jej kliknięciu wystarczy nadać jej nazwę, aby po krótkim odliczaniu rozpocząć nadawanie.

bEIOuWRN

Nie mogło oczywiście zabraknąć dodatkowych funkcji. Na transmisję można między innymi nakładać filtry, a wkrótce będzie można nawet rysować czy dodawać napisy, mowa więc o możliwościach znanych ze Snapchata. Ponadto transmisję można uzupełnić o standardowy status czy informację na temat nastroju. Przydatna będzie także możliwość zaproszenia do oglądania transmisji swoich znajomych, którzy w momencie jej rozpoczęcia otrzymają stosowne powiadomienie.

350175373843261377

Facebook dołącza zatem do Twittera w pogoni za rosnącą popularnością krótkich transmisji prowadzonych za pomocą smartfonu. Zapewne i w tym przypadku stanie się ona hitem, przez co dość zagadkowo wypada w tej kwestii względna bierność Google. Najnowszą wersję aplikacji Facebooka można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIOuWSL