Tryb incognito w Chrome zapewni więcej prywatności. Nikt nie pozna, że się ukrywasz

Tryb incognito w Chrome zapewni więcej prywatności. Nikt nie pozna, że się ukrywasz

Google pracuje nad ulepszeniem trybu incognito w Chrome
Google pracuje nad ulepszeniem trybu incognito w Chrome
Oskar Ziomek
14.03.2019 21:21

Google pracuje nad zmianami w trybie incognito w przeglądarce Chrome, które z pewnością ucieszą wszystkie osoby oczekujące jak największej prywatności. Jak można wnioskować na podstawie niedawnych zmian w testowej edycji Canary, Chrome będzie wkrótce inaczej obsługiwać pliki, dzięki czemu odwiedzane witryny nie będą już mogły rozpoznać, iż użytkownik korzysta z karty właśnie w trybie incognito.

Na kilka szczegółów zwraca uwagę serwis TechDows. Jak się okazuje, takie podejście ma pomóc w przeglądaniu części serwisów, które obecnie mogą rozpoznać, czy użytkownik się "ukrywa". W niektórych przypadkach skutkuje to bowiem prośbą twórców strony o zalogowanie lub wniesienie opłaty za przeglądanie serwisu. Po wprowadzeniu zmian, takie praktyki zostaną ukrócone.

"FileSystem API in Incognito" wśród ustawień flag w Chrome Canary.
"FileSystem API in Incognito" wśród ustawień flag w Chrome Canary.

Aby osiągnąć zamierzony efekt, Google chce zmienić sposób obsługi plików określany przez API FileSystem. W skrócie chodzi zmianę lokalizacji zapisu plików i metadanych, o szczegółach czego można przeczytać w przygotowywanym wciąż dokumencie. Pierwsze sygnały implementacji nowego sposobu widać już teraz. W testowej wersji Chrome'a pojawiła się flaga FileSystem API in Incognito, jednak na tę chwilę funkcjonalność nie jest jeszcze dokończa.

Warto dodać, że opisywany sposób zmiany obsługi API dotyczącego plików nie jest jedyną nowością, która niebawem trafi do Chrome'a. Przeglądarka otrzyma także wkrótce tryb skupienia, a w wyniku prowadzonych prac nad projektem Chromium, w czym uczestniczy Microsoft – płynne przewijanie znane z silnika EdgeHTML.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)