Znalezisko w Google Maps. "Kod" na mapie Nowego Jorku

Znalezisko w Google Maps. "Kod" na mapie Nowego Jorku

Obszar z dziwnymi punktami na mapie Nowego Jorku
Obszar z dziwnymi punktami na mapie Nowego Jorku
Źródło zdjęć: © Google Maps, dobreprogramy
Oskar Ziomek
29.06.2023 22:05

Mapy Google to źródło wielu cennych informacji, a widok Street View okazuje się być kopalnią znalezisk. Użytkownicy zauważyli niedawno, że w Nowym Jorku da się trafić na specyficzny układ punktów, który przypomina kod QR. W praktyce niestety nie da się go odczytać.

Wirtualny kod QR w Google Maps składa się z wielu punktów teoretycznie dostępnych zdjęć sferycznych, które zostały wykonane w Nowym Jorku. Aby je zobaczyć, należy przemieścić mapę w tę lokalizację, a następnie aktywować widok Street View. Na mapie podświetlą się ulice i punkty, gdzie można "postawić ludzika Google" i wyświetlić fotografie.

Część punktów tworzy specyficzny, kwadratowy układ, który użytkownikom reddita przypomina kod QR. Zależnie od przybliżenia w Mapach Google można jednocześnie zobaczyć inne punkty, a przez to trudno podjąć się próby odczytania kodu. Co ciekawe, choć technicznie są to miejsca, w których wykonano zdjęcia sferyczne z myślą o Street View i udostępnieniu każdemu, w praktyce nie da się ich wyświetlić.

Nietypowy układ "zdjęć sferycznych" w Google Maps
Nietypowy układ "zdjęć sferycznych" w Google Maps© Google Maps

Punkty przypominające kod QR w Google Maps nie są jedynym tego typu znaleziskiem w aplikacji. Z uwagi na niedoskonałość automatycznego łączenia obrazów w Street View można również znaleźć inne abstrakcyjne twory, ale też nietypową mapę świata i po prostu śmieszne sytuacje z życia codziennego w różnych miejscach. Większość materiałów w Street View to zdjęcia wykonane przez specjalne aparaty zamontowane na dachach samochodów Google'a.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)