Użytkownicy Windows Phone 8.1 będą musieli nauczyć się żyć bez Skype’a

Użytkownicy Windows Phone 8.1 będą musieli nauczyć się żyć bez Skype’a

Użytkownicy Windows Phone 8.1 będą musieli nauczyć się żyć bez Skype’a
24.10.2016 13:42

Osoby posiadające smartfon z Windows Phone 8.1 i korzystające ze Skype’a, powinny poszukać nowego komunikatora. Według serwisu mspoweruser.com Microsoft rozpoczął wycofywanie swojego komunikatora z mobilnych okienek w wersji 8.1. Aplikacja została ukryta w sklepie i wszystko wskazuje, że niebawem całkowicie zniknie.

Z ostatniego raportu dowiedzieliśmy się, że z Windows 10 Mobile korzysta zaledwie niecałe 14% użytkowników smartfonów z mobilnymi okienkami. Reszta rynku należy do poprzednich wersji i niestety, są one dla Microsoftu mniej ważne od Androida i iOS. W Redmond zdecydowali odwrócić się plecami do swoich klientów.

Na WP 8.1 nadal można korzystać ze Skype’a, ale nie zostaną już wydane aktualizacje, a z czasem dostęp do serwerów może zostać zablokowany. Dodatkowo, po odinstalowaniu aplikacji, nie można jej ponownie zainstalować. W sklepie dostępna jest już tylko wersja dla firm, a Skype w najnowszej wersji skierowanej dla zwykłych użytkowników, przeznaczony jest tylko na urządzenia z Windows 10.

Obraz

Oczywiście mobilny Skype w wersji na Androida czy iOS ma się świetnie. Wyraźnie widać, że to konkurencyjne systemy operacyjne są dla Microsoftu priorytetem. Natomiast prawie 85% użytkowników poprzedniej wersji mobilnego Windowsa (Windows Phone 8.1 i 8.0) to grupa, którą należy porzucić. Czyżby Microsoft tym ruchem chciał zachęcić do przesiadki na Windows 10 Mobile? Możliwe, ale większość klientów sięgnie przecież po Androida, a nie nowe okienka. Kto chciałby kupować produkt , który nawet w oczach jego twórcy jest gorszy od konkurencji?

Skype to dopiero początek. Z czasem zaczną zniknąć kolejne aplikacje Microsoftu, które oczywiście będą dostępna na Windows 10 Mobile oraz Androidzie i iOS. Korzystanie z Windows Phone 8.1, nawet dla wiernych klientów Microsoftu, staje się coraz mniej wygodne. Najwyższy czas pomyśleć o przesiadce, najlepiej na Androida lub iOS, gdyż przyszłość mobilnego Windowsa jest niepewna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)