Użytkownicy Windows Phone 8.1 będą musieli nauczyć się żyć bez Skype’a

Użytkownicy Windows Phone 8.1 będą musieli nauczyć się żyć bez Skype’a24.10.2016 13:42
Użytkownicy Windows Phone 8.1 będą musieli nauczyć się żyć bez Skype’a

Osoby posiadające smartfon z Windows Phone 8.1 i korzystające ze Skype’a, powinny poszukać nowego komunikatora. Według serwisu mspoweruser.com Microsoft rozpoczął wycofywanie swojego komunikatora z mobilnych okienek w wersji 8.1. Aplikacja została ukryta w sklepie i wszystko wskazuje, że niebawem całkowicie zniknie.

Z ostatniego raportu dowiedzieliśmy się, że z Windows 10 Mobile korzysta zaledwie niecałe 14% użytkowników smartfonów z mobilnymi okienkami. Reszta rynku należy do poprzednich wersji i niestety, są one dla Microsoftu mniej ważne od Androida i iOS. W Redmond zdecydowali odwrócić się plecami do swoich klientów.

Na WP 8.1 nadal można korzystać ze Skype’a, ale nie zostaną już wydane aktualizacje, a z czasem dostęp do serwerów może zostać zablokowany. Dodatkowo, po odinstalowaniu aplikacji, nie można jej ponownie zainstalować. W sklepie dostępna jest już tylko wersja dla firm, a Skype w najnowszej wersji skierowanej dla zwykłych użytkowników, przeznaczony jest tylko na urządzenia z Windows 10.

350190247113746369

Oczywiście mobilny Skype w wersji na Androida czy iOS ma się świetnie. Wyraźnie widać, że to konkurencyjne systemy operacyjne są dla Microsoftu priorytetem. Natomiast prawie 85% użytkowników poprzedniej wersji mobilnego Windowsa (Windows Phone 8.1 i 8.0) to grupa, którą należy porzucić. Czyżby Microsoft tym ruchem chciał zachęcić do przesiadki na Windows 10 Mobile? Możliwe, ale większość klientów sięgnie przecież po Androida, a nie nowe okienka. Kto chciałby kupować produkt , który nawet w oczach jego twórcy jest gorszy od konkurencji?

Skype to dopiero początek. Z czasem zaczną zniknąć kolejne aplikacje Microsoftu, które oczywiście będą dostępna na Windows 10 Mobile oraz Androidzie i iOS. Korzystanie z Windows Phone 8.1, nawet dla wiernych klientów Microsoftu, staje się coraz mniej wygodne. Najwyższy czas pomyśleć o przesiadce, najlepiej na Androida lub iOS, gdyż przyszłość mobilnego Windowsa jest niepewna.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)