Vivaldi 2.4 – przeglądarka z twoim własnym interfejsem

Vivaldi 2.4 – przeglądarka z twoim własnym interfejsem

Vivaldi 2.4 pozwala dowolnie modyfikować interfejs
Vivaldi 2.4 pozwala dowolnie modyfikować interfejs
27.03.2019 15:26

Przeglądarka Vivaldi, tytułowana duchowym spadkobiercą starej Opery, została wydana w wersji 2.4. Na liście nowości znajdziemy między innymi możliwość dopasowania rozmieszczenia przycisków na paskach wedle własnych upodobań. Ponadto Vivaldi 2.4 ulepszył zarządzanie zakładkami i obsługuje kilka profili użytkowników.

Vivaldi naprawdę twój

Możliwość modyfikowania interfejsu przeglądarki Vivaldi jest bardzo prosta. Nie trzeba przenosić się do ustawień ani układać własnych pasków z przyciskami poza oknem przeglądarki. Wszystko można robić na „żywym organizmie”. Wystarczy przytrzymać klawisz Shift i przeciągnąć wybrany przycisk w dogodne miejsce. Przenosić można wszystko, poza suwakiem ustawiającym powiększenie strony, ikoną ustawień, listą zamkniętych kart i paskami adresu i wyszukiwania. Skróty do stron, rozszerzeń czy poleceń przeglądarki można rozmieścić dowolnie na paskach na górze, na dole i z lewej strony okna.

Vivaldi 2.4 na macOS
Vivaldi 2.4 na macOS

Z menu kontekstowego wciąż można usunąć niepotrzebne przyciski. Polecenie powrotu do domyślnego interfejsu Vivaldiego znajduje się w ustawieniach wyglądu przeglądarki.

Wielozakładki – jedna zakładka z kilkoma kartami

Do listy zupełnie wyjątkowych cech przeglądarki Vivaldi dopisać możemy możliwość zapisywania zakładek, które zawierają kilka kart. By utworzyć taką zakładkę, trzeba zaznaczyć kilka otwartych kart, klikając w nie ze wciśniętym Shiftem lub Controlem. Polecenie tworzenia nowej zakładki znajdziemy w menu kontekstowym.

Taka zakładka zostanie zapisana jako nowy folder, oznaczony datą i znacznikiem czasowym. Nazwę folderu można zmienić w menedżerze zakładek. Otwierać można oczywiście wszystkie na raz lub tylko jedną.

Jeden Vivaldi dla wielu użytkowników

Vivaldi 2.4 wprowadza także możliwość utworzenia kilku profili dla użytkowników. Profile będą zachowywać osobne ustawienia, historię, skórki, ciasteczka i tak dalej. Podobnie jak w Chromie, profile przełączać można w prawym-górnym rogu przeglądarki. Dane są zapisywane w różnych miejscach, nie ma więc ryzyka, że zostaną pomieszane.

Profile użytkowników są synchronizowane razem z innymi danymi przez usługę producenta.

przeglądarkę Vivaldi 2.4 znajdziecie w naszej bazie programów. Jeśli już korzystacie z Vivaldiego, aktualizacja powinna pojawić się automatycznie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)