W piątek ostatni dzień z diodą i zadanie specjalne!

W piątek ostatni dzień z diodą i zadanie specjalne!

W piątek ostatni dzień z diodą i zadanie specjalne!
Redakcja
16.02.2017 13:29, aktualizacja: 16.02.2017 14:09

Kończymy naszą zabawę z diodą ostatnim zadaniem specjalnym. To z jednej strony ostatnia szansa na uzyskanie wyższej pozycji w rankingu, a z drugiej trudne wyzwanie przed tymi, którzy swoich wysokich pozycji bronią! Zadanie specjalne, jak zwykle, może sporo namieszać w punktacji, dlatego zapowiadamy je z wyprzedzeniem – pojawi się w piątek, dokładnie o 18:00.

Pamiętajcie, że zadania specjalne wymagają od Was nie tylko szybkości, ale przede wszystkim sprytu i zastanowienia. To już nie są pytania z czterema odpowiedziami... Zagadki często mają podwójne dno i najpierw trzeba wpaść na odpowiedni tok rozumowania, a dopiero potem myśleć o udzieleniu poprawnej odpowiedzi. Najczęściej bowiem właściwe pytanie jest ukryte gdzieś dalej niż na ekranie konkursowej strony czy aplikacji. Życzymy Wam powodzenia na jutro i niech wygrają najlepsi! :-)

Mimo że finał dopiero przed nami, już teraz mamy długą listę nagrodzonych. W rankingach dziennych swoich nagród pewni są już: dete89, edd82, Quoyque, hornet17, dansys80, Energy Drink, przemol96 oraz ballplayeronyxx. Codziennie losowaliśmy także kubki wśród wszystkich graczy dnia poprzedniego. Do tej pory otrzymali je: Agnes.87, annsk, Szern, majster_1976, ttomas, lewarek, nowakjac oraz chi_kwadrat. Gratulacje!

W rankingu generalnym nadal prowadzi WojtekC z wynikiem 5977 punktów i czasem nieco ponad 28 minut. Teoretycznie ma 50 minut przewagi nad kolejnym zawodnikiem, ale czy zdąży rozwiązać ostatnie zadanie specjalne odpowiednio szybko? Przekonamy się już w sobotę :-) Po piętach depczą mu mordzio oraz Szuri21. Poza trójką z prowizorycznego podium jeszcze tylko cztery inne osoby mają komplet poprawnych odpowiedzi: p_mk, fankofil, remarc oraz DjLeo. Gratulujemy wytrwałości!

Obraz

Przypominamy, że konkurs polega na odpowiadaniu na pytania lub rozwiązywaniu zadań specjalnych. Codziennie o losowej godzinie aktywowane jest jedno pytanie, a w rankingu oprócz poprawności odpowiedzi (500 punktów) liczy się także czas jej udzielenia (do 250 punktów bonusowych, ich liczba maleje z kazdą minutą). Ostatnie pytanie padnie 17 lutego, a po zakończeniu konkursu podsumujemy ranking generalny. Na zdobywcę pierwszego miejsca czeka wyjątkowy notebook dla graczy Dell Inspiron 7567, zaś drugie miejsce nagrodzimy smartfonem Samsung Galaxy S7. Uczestnik z trzecią lokatą otrzyma natomiast notebooka/tablet Lenovo IdeaPad Miix 700. To oczywiście nie koniec, bo czołowa dziesiątka zdobędzie dodatkowo kubek portalu dobreprogramy, a 100 najlepszych – roczne licencje na Avast Premier.

Obraz

Zwycięzca każdego rankingu dziennego otrzymuje z kolei pendrive Kingston 64GB DataTraveler R30G2 oraz kubek, lub słuchawki HyperX Cloud Headset oraz kubek, jeśli tego dnia pojawiło się zadanie specjalne. Codziennie losujemy też jeden kubek spośród wszystkich, którzy po prostu wzięli udział w zabawie dnia poprzedniego, niezależnie od poprawności odpowiedzi i miejsca w rankingu.

Przypominamy również i polecamy naszą konkursową aplikację mobilną, która pomoże Wam być na bieżąco z pytanami oraz Waszą pozycją w rankingu, a także w razie czego pozwoli udzielić szybko odpowiedzi na pytanie, bez potrzeby sięgania do komputera. Jest ona dostępna w naszym katalogu z aplikacjami mobilnymi, w wersji dla Androida oraz iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (134)