Wakacyjna wyprzedaż napędza rozwój Steam, gra już nawet 8 milionów osób równoczesnie

Wakacyjna wyprzedaż napędza rozwój Steam, gra już nawet 8 milionów osób równoczesnie
30.06.2014 10:34
Wakacyjna wyprzedaż napędza rozwój Steam, gra już nawet 8 milionów osób równoczesnie

Kiedy w 2003 roku Valve zaczęło upowszechniać klienta platformy Steam, chyba mało kto widział system jako coś pozytywnego, zwłaszcza w obliczu różnorakich problemów z uruchomieniem Half-Life 2. Niewiele osób nagłaśniało wtedy jeszcze potencjalny problem tak naprawdę swoistego wypożyczania gier, zamiast ich posiadania, ale ci, którzy dostrzegli w tym zagrożenie, nie dawali przedsięwzięciu większych szans na sukces. Tymczasem z miesiąca na miesiąc stale rośnie ono oto w siłę. W okresie ostatniej wyprzedaży wakacyjnej liczba osób równocześnie korzystających ze Steam przekroczyła już 8 milionów. Średnio w tym samym czasie bawi się koło 5 milionów.

350109697468229569

Dla porównania, zaledwie w grudniu osiągnięto pułap 7 milionów, 6 milionów uzyskano w listopadzie 2012, zaś maksymalne 5 milionów w styczniu dwa lata temu. Niewątpliwie poza samymi atrakcyjnymi promocjami na gry, Steam przyciągać zaczęło uwagę również planowanymi salonowymi komputerami Steam Machines ze specjalnym kontrolerem i nawet oficjalne opóźnienie ich wejścia na rynek nie przyhamowało wzrostu popularności platformy. Może dlatego, że pewne firmy zdecydowały się zmodyfikować swoje zestawy PC i postarać wypuścić je do sklepów jednak w pierwotnym terminie.

Użytkownicy platformy Steam najbardziej lubią grać w propozycje od samego Valve. Na pierwszym miejscu jest teraz MOBA Dota 2, pod względem liczby graczy znacznie odstawiające pozostałe tytuły z zestawienia. Na dalszych pozycjach widnieją marka wiecznie żywa, czyli Counter-Strike: Global Offensive, darmowa strzelanka Team Fortress 2, podstarzałe już Civilization 5, rozrywkowe Garry's Mod, popularne The Elder Scrolls V: Skyrim, a dalej Payday 2, Borderlands 2, Terraria oraz Football Manager 2014.

350109697468426177

Jak widać, niekoniecznie płatne gry muszą dostarczać najwięcej rozrywki. Jeśli jednak ma ktoś na koncie jakieś końcówki i z chęcią by je wydał na kilka dodatkowych pozycji do cyfrowej kolekcji, warto ogarnąć wzrokiem listę tytułów przecenionych ostatniego już dnia wyprzedażowego szaleństwa Steam. Taniej do nabycia jest m.in. oczywiście RPG Wiedźmin 2, choć trudno mi uwierzyć, że chętni jeszcze dotąd pozycji tej nie zakupili...

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)