Hykker Mood BT - tani głośnik z Biedronki

Z ciekawości zakupiłem dzisiaj głośniczek w Biedronce. Głównie zdecydowała cena - 3 dychy. Czy warto wydać tą kasę na głośniczek?

Głośnik sprawia wrażenie zrobionego solidnie. Zarówno metalowa obudowa głośnika, jak i plastikowa podstawka nie trzeszczą. Sprzęt waży 225 gram.

Do wybory mamy aż trzy tryby pracy - połączenie bluetooth (na przykład z telefonem - thank you captain obvious :D) muzyka z karty microSD (mp3 i wma) bądź połączenie (nietypowym) kabelkiem JACK - MiniUSB.
Jest też możliwość słuchania radia FM, po podłączeniu kabla (robi za antenkę). Niestety trzeba to traktować w kategorii ciekawostki krajobrazowej - na przedmieściach Warszawy znajduje jedną stację radiową.

Kabel, który dostajemy w zestawie ma trzy końcówki - wspomniane już MiniUSB, 3,5" jack oraz USB do połączenia z komputerem w celu ładowania. Wspomniałem już, że głośnik ma wbudowany akumulator? Podobno pozwala na około 3 godziny grania.
Jest mały mankament apropo łączenia tego sprzętu z telefonem po BT - za każdym razem po rozłączeniu, trzeba go parować na nowo w celu słuchania muzyki czy rozmowy (tak, jest funkcja zestawu głośnomówiącego BT, wspominałem? :P Mikrofonik dość dobrze ściąga głos). Problem występuje na czterech, dostępnych u mnie modelach telefonów - L820 z W8.1; L640 z W10; Huawei P9Lite i Sony Xperia T (oba androidy z niegrzebanymi ROMami). Nie jest to może jakiś wielki problem ale ciutkę irytuje (chociaż być może "it's not a bug, it's a feature", jak ktoś to kiedyś powiedział).
Z poziomu głośniczka możemy za to, już po podłączeniu, przeskakiwać między piosenkami. Jest to o tyle pomocne że nie trzeba sięgać do telefonu za każdym razem, gdy chcemy zmienić z jakiegoś powodu piosenkę.

Dźwięk dawany przez głośniczek jest głośny i dość wyraźny. Osobiście nie polecam go do słuchania muzyki ze sporym basem - niskie tony przygłuszają resztę tonów i muzyka staje się niezbyt wyraźna. Ale myślę że da radę ustawić to equalizerem.

Mimo wszystko, według mnie, głośniczek nieźle będzie się sprawował na wszelkiego rodzaju grillach czy innych spotkaniach na świeżym powietrzu, przede wszystkim dzięki możliwości podłączenia go po kablu do odtwarzacza MP3. Nawet połączenie go z telefonem ma sens - jest sporo głośniejszy od wbudowanych w telefony głośniczków a (po małej zabawie equalizerem) muzyka będzie naprawdę wyraźna.