WhatsApp pozwoli nagrywać statusy. Trwają testy

WhatsApp pozwoli nagrywać statusy. Trwają testy

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
16.07.2022 11:13

WhatsApp eksperymentuje ze statusami w aplikacji. Jak wynika z ukrytych zmian w wydaniu beta, niedługo użytkownicy będą mogli ustawić jako status nagranie głosowe. Nową funkcję zaszyto w WhatsAppie beta 2.22.16.3, ale w praktyce użytkownicy nie mogą z niej jeszcze skorzystać.

O szczegółach poinformował WABetaInfo, udostępniając pierwsze zrzuty ekranu. Opcja nagrywania notatek głosowych jako statusów w WhatsAppie pojawi się w tej samej zakładce, gdzie obecnie można wprowadzić status tekstowy. Co ciekawe, nagranie zostanie udostępnione tylko tym osobom, które wcześniej wskaże się w ustawieniach i będzie przesyłane z zachowaniem szyfrowania end-to-end.

Jak zawsze w przypadku tego typu nowości trudno mówić o konkretnych terminach udostępnienia użytkownikom. Na tym etapie opisywana opcja jest w fazie wczesnych testów wewnętrznych i dopiero kolejnym etapem będzie udostępnienie jej betatesterom. Ostatni etap to wdrożenie w stabilnym wydaniu WhatsAppa i dopiero wówczas udostępnienie wszystkim użytkownikom.

Nowa funkcja w WhatsAppie
Nowa funkcja w WhatsAppie© WABetaInfo

W kontekście WhatsAppa warto pamiętać o świeżych zamianach w zakresie reakcji na wiadomości. Po stosunkowo niedawnym wprowadzeniu podstawowych reakcji, twórcy zdecydowali się od razu rozszerzyć tę opcję o wybieranie dowolnych emoji, podobnie jak ma to miejsce od lat w Facebook Messengerze.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)