WhatsApp: zdjęcia, filmy i GIF-y znikną po opuszczeniu czatu. Trwają testy nowej funkcji

WhatsApp: zdjęcia, filmy i GIF‑y znikną po opuszczeniu czatu. Trwają testy nowej funkcji

WhatsApp pozwoli wysyłać "wygasające media", fot. Pixabay
WhatsApp pozwoli wysyłać "wygasające media", fot. Pixabay
Oskar Ziomek
22.09.2020 10:33

WhatsApp już wkrótce pozwoli użytkownikom na zachowanie większej prywatności podczas dzielenia się załącznikami. Twórcy pracują bowiem nad funkcją zwaną w oryginale wygasającymi mediami, a chodzi o możliwość wysyłania WhatsAppem zdjęć, filmów i GIF-ów, które automatycznie znikną po odczytaniu przed adresata i opuszczeniu przez niego czatu.

Nieliczne szczegóły opisał WABetaInfo podając, że zmiany w kodzie udało się dostrzec w WhatsAppie Beta 2.20.201.1 na Androida. W tym momencie nie wiadomo, kiedy funkcja trafi do użytkowników, szczególnie że nie jest widoczna dla wszystkich nawet w obrębie kanału beta. Zagadką pozostaje też więc ewentualna dostępność dla użytkowników iOS-a; historia nauczyła nas, że WhatsApp nie zawsze jest aktualizowany na obydwu platformach w tym samym tempie.

Warto zaznaczyć, że wygasające media w WhatsAppie nie będą bazować na odliczaniu czasu. Przesłane zdjęcia, filmy i GIF-y będą po prostu znikać po opuszczeniu czatu, niezależnie od czasu, jaki użytkownik poświęci na ich oglądanie. W tym momencie nie ma potwierdzenia, czy WhatsApp zadba o blokadę możliwości wykonywania zrzutów ekranu – a to właśnie takie rozwiązanie pod kątem bezpieczeństwa miałoby więcej sensu.

W kontekście WhatsAppa warto pamiętać także o innych trwających testach nowych funkcji. Jedną z nich jest obsługa kilku urządzeń jednocześnie, o której wieści pojawiają się od kilku miesięcy, przez co premiera powinna być już za pasem. Niedawno opisywaliśmy też nadchodzące zabezpieczenia biometryczne na etapie rozpoczynania sesji przez WhatsApp Web.

WhatsApp na Androida, iOS-a, Windowsa i macOS-a jest dostępny do pobrania przez nasz katalog oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)